Новий расизм. Програми розпізнавання обличчя орієнтовані на білих чоловіків

12 лютого 2018, 11:43

Нове дослідження Массачусетського технологічного інституту виявило, що технологія розпізнавання облич залежить від наборів даних і умов, в яких створені алгоритми.

Зокрема, програми від Microsoft, IBM, і Megvii найкраще ідентифікували білих чоловіків, пише The Verge.

Джой Буоламвіні, науковий співробітник з MIT Media Lab, зібрала набір даних 1270 людей, використовуючи обличчя політиків, відібраних на основі рейтингу країни щодо забезпечення гендерного паритету (іншими словами, за наявністю значної кількості жінок в державних установах). Потім фахівець перевірила точність трьох систем розпізнавання облич: Microsoft, IBM і Megvii (Китай). Результати показали неточності в ідентифікації статі, залежно від кольору шкіри людини.

Відео дня

"Загалом чоловіки були класифіковані більш точно, ніж жінки, так само як світлошкірі більш точно, ніж темношкірі учасники дослідження. Програми найменше справляються з ідентифікацією темношкірих жінок", - написала Буоламвіні в статті про результати дослідження.

Програми невірно ідентифікували стать менш ніж 1% чоловіків із більш світлою шкірою, до 7% світлошкірих жінок, до 12% темношкірих чоловіків і до 35% жінок з більш темною шкірою.

Чи не вперше було доведено, що технологія розпізнавання облич може бути неточною. Алгоритми, розроблені в різних частинах Європи та США, ідентифікували обличчя білих краще. Водночас китайський алгоритм краще справлявся з азіатськими рисами обличчя, ніж з обличчами представників інших етнічних груп.

На думку Буоламвіні, яка сама - темношкіра і вперше зіткнулася з цією проблемою влітку 2017 року, нові дані вказують на необхідність використання різноманітних наборів даних, а також залучення до розробок людей різних рас.

З іншого боку, раніше НВ повідомляло, що китайські поліцейські почали носити сонцезахисні окуляри, які оснащені програмним забезпеченням розпізнавання обличчя. Це дозволяє їм ідентифікувати людей в натовпі. Такі окуляри були вперше представлені минулого року, але тести пристроїв почалися порівняно нещодавно.

За час тестування пристрою від стартапу LLVision допомогли затримати сімох підозрюваних у скоєнні серйозних злочинів, і ще 26 осіб, які намагалися подорожувати з підробленими документами.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X