Нове паливо. У Норвегії круїзні судна ходитимуть на мертвій рибі

27 листопада 2018, 11:26

Норвезький круїзний оператор Хуртігрутен вирішив використовувати на своїх лайнерах біогаз із відходів рибної промисловості.

У розпорядженні компанії є флот з 17 кораблів, і до 2021 року вона планує перевести принаймні шість з них на використання біогазу, пише Science Alert.

У Норвегії добре розвинена рибна промисловість, а відходи змішують з іншими органічними відходами для виробництва палива: рідкого біогазу.

Відео дня

"Те, що інші вважають проблемою, ми розглядаємо як ресурс і рішення. Впровадивши біогаз як паливо для круїзних суден, Хуртігрутен стане першою круїзною компанією, яка буде постачати кораблі паливом не на основі твердих копалин", - сказав виконавчий директор компанії Деніел Скьєльдам.

Все це є частиною плану Хуртігрутен до 2050 року повністю нейтралізувати вуглець. За словами представника компанії, перший корабель може бути готовий вже наступного року.

Ця заява з'явилася після того, як капітан судна круїзного корабля P & O був оштрафований на 100 000 євро, оскільки він спалював паливо, що містить сірку в кількості, яка перевищує європейський ліміт.

125-річна компанія, що володіє 17 круїзними судами, також забороняє використання одноразових пластмас на своїх лайнерах. Зазначається, що за рівнем викидів шкідливих газів один великий круїзний лайнер може призвести за день стільки ж шкоди, скільки мільйон автомобілів на дорозі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X