Нова тканина. У Китаї розробили штучну павутину

28 листопада 2019, 10:02

Китайські вчені розробили новий різновид волокна, яке за властивостями схоже на павутину.

Вчені з Нанькайського університету розробили простий метод для створення штучної павутини з використанням гідрогелевих волокон.

Новий матеріал, виготовлений з акрилової кислоти, досяг механічних властивостей, порівнянних з тими, якими володіє павутина, він також характеризується високою міцністю, малою піддатливістю і хорошою розширюваністю.

Відео дня

Павутина є одним з найсильніших і міцних натуральних волокон і володіє чудовими механічними властивостями. Вчені спробували зімітувати її властивості в цілій низці застосувань.

Також ця група дослідників спробувала створити штучну павутину з протеїном шовку, але цей метод не підходить для масового виробництва.

Раніше НВ повідомляло, що вчені з Массачусетського технологічного інституту створили двосторонню стрічку, яка призначена для склеювання тканин тіла після операції.

Ідею винаходу дослідники запозичили у павуків, «клей» яких дозволяє ловити комах навіть під час дощу. Студенти зуміли створити матеріал, який за своїми властивостями схожий на павутину.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X