Норвегія до 2040 року переведе на електрику внутрішні авіарейси

19 січня 2018, 16:16
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Національна авіаційна компанія Avinor має намір до 2040 року повністю відмовитися від використання всіх літаків, крім електричних, для внутрішніх рейсів і польотів в інші скандинавські країни.

Виконавчий директор компанії Даг Фальк-Петерсен впевнений, що це дозволить Норвегії стати першою в області електричного транспорту, повідомляє агентство Франс-Прес.

Відео дня

"Ми вважаємо, що всі польоти тривалості до 1,5 годин можна робити літаком, які повністю працює на електриці", - сказав він, зазначивши, що цей діапазон буде охоплювати всі внутрішні рейси і столиці сусідніх скандинавських країн.

Спочатку авіакомпанія буде тестувати перехідні технології - біопаливо і гібридні двигуни. Avinor також планує організувати тендер на запуск комерційного рейсу з використанням невеликого електролітака, розрахованого на 19 пасажирів. Перші польоти повітряного судна повинні відбутися вже в 2025 році.

Глава Avinor впевнений, що перехід на електролітаки позитивно позначиться на екологічній обстановці в Норвегії. Справа в тому, що, за статистикою, 2,4% всіх викидів парникових газів на території Норвегії виробляє повітряний транспорт.

"Коли ми досягнемо нашої мети, авіаперельоти більше не буде проблемою для клімату, ми запропонуємо рішення цієї проблеми", - сказав Фальк-Петерсен.

За прогнозами експертів, перші електролітаки малої місткості з'являться не раніше 2040-х років. Поки технології створення акумуляторів не дозволяють підняти в повітря велике повітряне судно, використовуючи тільки електротягу

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X