Nokia і Vodafone планують розгорнути на Місяці 4G-мережу

28 лютого 2018, 13:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Німецька космічна компанія PTScientists після підписання угоди з Vodafone і Nokia займется створенням місячної 4G-мережі для трансляції HD-відео на Землю.

Крім того, ця компанія в партнерстві з Audi розробляє два квадроцикли для запуску на Місяць, повідомляє Engadget.

Базова станція Vodafone буде зв'язуватися з роверами, коли вони зберуть зображення та відео різних місячних об'єктів. Мережа 4G буде використовувати частотний діапазон 1800 МГц для передачі відео високої чіткості в автономний навігаційний модуль (ALINA), який потім підключиться до PTScientists в Берліні.

Відео дня

Nokia робить космічне обладнання, яке важить менше одного кілограма. 4G більш енергоефективний, ніж аналогове радіо, і дозволить передавати більший обсяг даних між роверами та станцією ALINA.

"Ми дуже раді, що Vodafone був обраний технологічним партнером. Ця важлива місія полягає в підтримці, серед іншого, розробки нових космічних технологій для майбутніх мереж передачі даних, обробки та зберігання даних і буде сприяти розвитку інфраструктури зв'язку, необхідної для наукових кіл, промисловості та навчальних закладів при проведенні місячних досліджень", - сказав Маркус Уелдон з Nokia.

За його словами, проект важливий "для багатьох зацікавлених сторін і людства в цілому". Уелдон зазначив, що запуск апаратури на Місяць заплановано в 2019 році.

Раніше НВ повідомляло, що приватна німецька компанія PTScientists розробляє два ключових елементи для польоту на супутник Землі: відповідальний за посадку на Місяць модуль ALINA і два місяцеходи Audi Quattro Lunar для досліджень на поверхні супутника. Ровери будуть працювати від сонячних батарей, їх обладнають камерами високої чіткості.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X