Нобелівку в космос. Китай використовує графен для освоєння космосу

27 лютого 2019, 22:01

Двомірна форма вуглецю, відома як графен, повинна допомогти Китаю при створенні нового космічного двигуна.

Графен, товщина якого становить всього один атом, може бути використаний при створенні двигуна, що працює на енергії світла. Ця технологія веде до створення безпаливного космічного корабля, запевняє агентство Сіньхуа .

Відео дня

"Традиційні космічні апарати залежать від хімічного палива, і кількість палива, яке вони несуть, визначає, наскільки далеко вони можуть полетіти", - зазначила співробітник Китайського дослідницького інституту ракетної техніки Сун Шенцзюй.

Понад 80 відсотків злітної маси існуючих ракет-носіїв становлять хімічні пропелленти. Якби космічний корабель міг подорожувати без палива, люди змогли б досліджувати набагато більш далекий космічний простір.

"Вчені в Європі, США і Японії розробляють космічні кораблі з сонячними вітрилами, виготовленими з поліімідної плівки, але їх тяга досить слабка", - вказала Сун Шенцзюй.

Китайські фахівці працюють над створенням вітрил з використанням графена - одного з найбільш міцних і тонких матеріалів, який може витримувати температуру понад 800 градусів за Цельсієм.

Дослідження, проведене раніше професором Нанькайского університету Чень Юншен, показало, що графен може приводитися в дію різними джерелами світла, включаючи сонячне світло, і створювана ним тяга в 1000 разів вище тяги від поліімідної плівки в умовах вакууму.

"Це тільки початок. Ми продовжимо вивчати механізми і властивості графена і працювати в напрямку створення космічного корабля на світловій енергії. Якщо ми зробимо прорив в цій технології, це полегшить дослідження незвіданою Всесвіту", - підкреслила Сун Шенцзюй.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X