Звірі страждають. На Маска готують скаргу за жорстоке поводження з макаками

15 лютого 2022, 09:07

Група захисту прав тварин звинувачує компанію Neuralink Ілона Маска в тому, що вона піддавала мавп «надзвичайним стражданням».

Скарга зоозахисників стосується тварин, на яких тестувалися мозкові імпланти від Neuralink.

Група захисту прав тварин звинувачує дослідників у тому, що вони піддають мавп незаконному жорстокому поводженню та «надзвичайним стражданням» при тестуванні мозкових імплантатів для Neuralink.

Відео дня

Очікується, що скарга буде подана до Міністерства сільського господарства США у четвер. У документі Комітет лікарів за відповідальну медицину повідомляє, що отримав записи, що свідчать про те, що мавпи зазнали «надзвичайних страждань унаслідок неадекватного догляду» під час експериментів.

Neuralink розробляє пристрій, який буде вбудований у людський мозок для моніторингу та потенційної стимуляції мозкової активності. Пристрій складається з мікрочіпа та дротів, які протягуються через череп пацієнта в мозок.

Дослідження у центрі звинувачень пов'язані з Каліфорнійським університетом у Девісі, який керує федеральним дослідницьким центром приматів. Зозахисники мають понад 700 сторінок документів, включаючи ветеринарні записи та звіти про розтин, які були отримані на запит до університету.

Записи стосуються 23 мавп, які належать Neuralink, які містилися на об'єкті Каліфорнійського університету в Девісі з 2017 по 2020 рік, йдеться у проекті скарги.

У своєму проекті скарги Комітет лікарів за відповідальну медицину звинувачує Каліфорнійський університет у Девісі та Neuralink у дев'яти порушеннях Закону про захист тварин, включаючи порушення положень про те, що дослідники мінімізують біль та стрес для тварин, що за тваринами ведуться щоденні спостереження, а дослідники мають ветеринар.

Також у проекті скарги наведено приклади інцидентів, у яких, на думку позивача, мавпи постраждали невиправдано. В однієї мавпи були задокументовані відсутні пальці рук і ніг, «можливо, через членоушкодження або будь-яку іншу невстановлену травму».

Джеремі Бекхем, координатор із захисту досліджень у Комітеті лікарів за відповідальну медицину сказав Insider, що з 23 мавп семеро вижили і були переведені до центру Neuralink у 2020 році, коли, за його словами, Neuralink розірвала стосунки з Каліфорнійським університетом у Девісі.

Neuralink використала мавп у своїх експериментах для реклами свого прогресу. У квітні компанія випустила кадри, на яких мавпа, мабуть, використовує пристрій Neuralink для гри у відеогру Pong.

Маск сказав у грудні, що Neuralink сподівається почати випробування на людях цього року. У лютому минулого року він сказав, що компанія може розпочати випробування до кінця 2021 року, а у 2019 році він сказав, що сподівається розпочати випробування на людях до кінця 2020 року.

Раніше НВ писав, що влітку 2021 компанія Synchron Inc. із Нью-Йорка заявила, що раніше компанії Ілона Маска отримала від FDA дозвіл протестувати свої мозкові імпланти на людях.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Компанія, що виробляє інтерфейс «мозок-комп'ютер», починає клінічні випробування своїх імплантів у США, що є великим кроком до того, щоб впровадити ці фантастичні пристрої безлічі людей, щоб допомогти в лікуванні таких станів, як параліч.

Synchron випередила інші компанії, у тому числі Neuralink Ілона Маска, оголосивши, що першою одержала схвалення регулюючих органів на випробування комерційного продукту в людських головах.

"Комерційний - це ще один спосіб сказати практичний і застосовний до реального життя", - сказав доктор Дж. Мокко, головний лікар Synchron і професор нейрохірургії в Mount Sinai Health System в Нью-Йорку.

Показати ще новини
Радіо NV
X