Нейромережу навчили визначати ймовірність смерті людини

30 березня 2018, 15:52
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Розробники з російської компанії Gero представили штучний інтелект, який може передбачити ймовірність смерті людини.

Стаття про нову розробку в сфері штучного інтелекту опублікована в авторитетному журналі Nature в кінці березня 2018, пише Хайтек.

Технологія враховує, що старіння людини супроводжується збільшенням ризику хвороби і ймовірності смерті. Однак нейромережа також враховує біологічний вік людини і намагається визначити, наскільки старими або молодими є його тканини і органи в порівнянні з їх типовим станом у людей відповідної вікової категорії.

Відео дня

"Нам вдалося показати, що штучний інтелект дозволяє оцінити біологічний вік випробовуваних і ймовірність настання смерті. Для достовірних результатів не потрібні медичні аналізи - достатньо даних про рухи людини, записаних фітнес-трекером" - зазначив керівник проекту Петро Федичев.

Для навчання нейромережі розробники використовували дані з медичних карт 10 тисяч чоловік, які були зібрані в ході дослідження в США. Там містилася інформація про те, як себе почували люди з різним станом здоров'я і різними захворюваннями під час безперервного носіння фітнес-трекера. При цьому їх показники фіксувалися в декількох станах - під час фізичних навантажень, в стані спокою, після різкого збільшення серцебиття і так далі.

"Ми використовували можливості цієї технології, щоб створити зручний інструмент моніторингу, який допоможе оцінити загальний стан організму людини і стежити за зміною рівня ризику ще до того, як людина здасть будь-які аналізи", - підкреслив Федичев.

Алгоритм звертав увагу на несприятливі тенденції: пов'язував певні повторювані послідовності рухів з даними медичних історій і показниками аналізів. В результаті штучний інтелект виявив випробовуваних з групи підвищеного ризику і визначив їх ризики смертності точніше, ніж традиційні методи, що застосовуються в дослідженнях старіння.

Вчені розраховують, що розроблений ними алгоритм буде корисний медичним організаціям і страховим компаніям - вони зможуть визначити групу ризику дистанційно. У компанії розробили прототип мобільного додатка на основі алгоритму, Gero Lifespan, бета-версію якого вже можна встановити на смартфон.

Раніше НВ повідомляло, що в Лондоні розробили штучний інтелект, який здатний передбачати смерть пацієнтів з хворобами серця. Програмне забезпечення вивчає аналіз крові і сканує ритм серця. Точність прогнозів штучного інтелекту з Лондонського інституту медичних наук становить близько 80%.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X