Недовго фраєр танцював. Марка Цукерберга можуть звільнити з Facebook

27 червня 2018, 20:54

Засновника Facebook Марка Цукерберга можуть позбавити його компанії. Інвестори вважають, що в останніх проблемах соціальної мережі винен саме він.

Facebook зараз переживає обурення не лише серед користувачів і держструктур, а й серед власних інвесторів. Як виявилося, деякі великі акціонери звинувачують Марка Цукерберга у всіх проблемах компанії і хочуть прибрати його з посади голови, призначивши засновника Facebook звичайним керуючим директором.

Відео дня

Business insider поспілкувався з шістьма інвесторами Facebook, які володіють акціями соцмережі на суму близько трьох мільярдів доларів.

Схоже, що вкладникам у Facebook різних сум грошей не подобається авторитарна влада Цукерберга над компанією. Незважаючи на те, що сам Марк володіє менше 30% акцій свого підприємства і більшість цінних паперів належить іншим інвесторам, за 34-річним мультимільярдером залишається право останнього голосу і прийняття звичайно рішення.

У нас є сумніви з приводу ради директорів

«У нас є сумніви з приводу ради директорів. Схоже, що компанія не знає кому потрібно делегувати певні обов'язки, що призводить до проблем з репутацією і законом» - сказав фінансовий інспектор штату Нью-Йорк Скотт Стрінгер, який контролює близько $895 млн акцій Facebook через міські пенсійні фонди.

Всі незадоволені акціонери зійшлися на думці, що в руках Марка Цукерберга сконцентровано дуже багато влади і його рішення, часом, виглядають диктаторськими.

Інвестори замахнулися на найсвятіше - вони хочуть зробити Цукерберга керуючим директором компанії, а на посаду голови Facebook найняти незалежного представника.

За останніми аналітичними даними компанії, більше 80% незалежних акціонерів Facebook підтримують цю ідею і хочуть забрати частину повноважень у Цукерберга.

Інвестори, яких опитав Business insider, пояснюють, що поєднання двох найвищих посад в компанії не може привести ні до чого хорошого.

Хтось каже, що засновник Facebook сам собі бос, і не рахується ні з чиєю думкою, а деякі і зовсім порівнюють його з олігархами-автократами 19 століття.

Марк Цукерберг поки досить пасивно реагує на пропозиції своїх акціонерів. У недавньому офіційній заяві Facebook сказано, що компанія впевнена в своїй структурі - як краще поєднання інтересів інвесторів і ефективного управління.

На їхню думку, поділ посад між двома людьми призведе до нестабільності, замішання і неефективності ради директорів і їх менеджерських функцій.

Всупереч численним скандалам і масовій критиці Facebook, зараз акції соцмережі перебувають на рекордній за всю історію позначці у $200. Критичне падіння з $185 до $157 відбулося в кінці березня 2018-го, коли скандали з використанням персональних даних користувачів Facebook досягли свого піку.

Проте, ситуація швидко нормалізувалась і зараз компанія продовжує показувати економічне зростання. Чи потрібно міняти коня на переправі? Та й чи існує ця переправа взагалі?

Нагадаємо, створений 21-річним студентом Гарварда сайт для спілкування «книга лиць» трохи більше ніж за 10 років зібрав майже третину населення планети.

Facebook розмив абсолютно всі межі, об'єднавши світове співтовариство перед монітором комп'ютера. Тепер же ця соцмережа демонструє які наслідки можуть бути від подібних об'єднань та консолідації величезної кількості ресурсів в руках зацікавлених осіб.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X