Не тільки фізика. Життя Стівена Хокінга в фотографіях

14 березня 2018, 11:01

Британський фізик-теоретик і популяризатор науки Стівен Хокінг помер 14 березня біля себе вдома в Кембриджі, в віці 76 років.

Стівен Хокінг зробив колосальний внесок у розуміння чорних дір і теорію про виникнення світу після Великого вибуху. Він також став одним з головних голосів, що застерігали нас від занадто поспішного розвитку штучного інтелекту і надто активних пошуків інопланетян.

Відео дня

На початку 1960-х у Хокінга стали проявлятися ознаки бічного аміотрофічного склерозу, які згодом привели до паралічу. Після діагностики захворювання в 1963 році лікарі вважали, що жити йому залишилося лише два з половиною роки, а він прожив ще понад півстоліття.

У 1965 році одружився на Джейн Уайлд, пізніше у них народилися син Роберт (р. 1967), дочка Люсі (р. 1970) і син Тімоті (р. 1979). Відносини Стівена з Джейн поступово погіршувалися, і в 1990 році вони стали жити окремо. Після розлучення з Джейн в 1995 році Хокінг одружився на своїй доглядальниці, Елайн Мейсон, з якою прожив 11 років. У жовтні 2006 року вони також розлучилися.

Його книга "Коротка історія часу", видана в 1988 році, стала бестселером. Хокінг брав участь в популярних телешоу, а його цифровий голос використовували в своїх композиціях відомі музиканти. Крім того, Хокінг озвучував свої мультиплікаційні втілення - в "Футурамі" і "Сімпсонах". У 2014 році на екрани вийшов фільм "Всесвіт Стівена Хокінга", заснований на свідченнях його першої дружини Джейн.

Незважаючи на важку хворобу, він вів активне життя. У 2007 році він здійснив політ у невагомості на спеціальному літаку, а на 2009 рік був запланований політ в космос, який не відбувся.

Одна з останніх появ Стівена Хокінга на телеекранах була в кінці лютого. Тоді вчений в інтерв'ю зі своїм колегою Нілом де Грасс Тайсоном відповів на питання про те, що існувало до Великого вибуху і появи Всесвіту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X