Не тільки авто. Rolls-Royce розробить мікророботів для ремонту авіадвигунів

18 липня 2018, 15:38

Британська компанія Rolls-Royce оголосила про розробку мініатюрних роботів-тарганів для обслуговування авіаційних двигунів.

Такі роботи зможуть повзати в важкодоступних місцях, щоб виявити потенційні проблеми і виконати рутинне обслуговування моторів, пише The Next Web.

Проект роботів-тарганів був представлений в рамках авіасалону Фарнборо, який проходить у Великобританії. У розробці беруть участь фахівці з Гарвардського університету і Університету Ноттінгема. Існуючі прототипи набагато більше того розміру, який необхідний для нормальної роботи в двигуні.

Відео дня

Роботи Rolls-Royce будуть розміром близько 15 міліметрів у висоту і важити всього кілька десятків грамів. Кожен з них буде оснащений камерою, а також оптикою для 3D-сканування, яка дозволила б інженерам віддалено оцінювати проблеми, перш ніж перенастроювати роботів, щоб ті відремонтували двигун.

"При звичайній процедурі перевірка двигуна займає п'ять годин, а роботи дозволять скоротити її до п'яти хвилин", - пояснює інженер Rolls-Royce Group Джеймс Келлі. Представник Rolls-Royce повідомив, що роботи можуть бути готові до використання всього за два роки.

Передбачається, що кілька таких роботів будуть запускатися в двигун за допомогою гнучкого робоманіпулятора, а потім будуть переміщатися по двигуну і в реальному часі передавати зображення з камери оператору, який зможе оцінити стан деталей.

Раніше НВ повідомляло, що компанія Rolls-Royce представила концепт EVTOL (Electric Vertical Take Off and Landing), який може перевозити по повітрю від чотирьох до п'яти пасажирів. Прототип отримав шість електричних двигунів і може використовуватися в якості таксі або в сфері вантажоперевезень. У концепту EVTOL є крила, які при зльоті та посадці повертаються на 90 градусів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X