Не сховатися. У Китаї створили суперкамеру для стеження за громадянами

1 жовтня 2019, 11:01

Дослідники з Китаю розробили 500-мегапіксельну камеру з технологією розпізнавання осіб, яка здатна захоплювати «тисячі облич на стадіоні в найдрібніших деталях».

Камеру створили вчені з університету Фудань і Чанчуньського інституту оптики, точної механіки і фізики при Китайській академії наук.

Автори розробки кажуть, що «суперкамера» також здатна знімати панорамні фотографії з чітким зображенням кожного людського обличчя, що можна використовувати в дуже людних громадських місцях.

Відео дня

Система розпізнавання осіб була розроблена "з урахуванням інтересів національної оборони, військової та громадської безпеки". Інженери додають, що вона може "служити сторожовим псом на військових базах, базах запуску супутників і національних кордонах".

Китайські міста є найбільш контрольованими в світі: близько 200 млн камер відеоспостереження спостерігають за жителями, і очікується, що до 2020 року ця цифра виросте на 213 відсотків до 626 млн.

Безпрецедентна національна система спостереження робить Китай піонером в застосуванні технологій нового покоління для постійного спостереження за своїми громадянами, що потенційно відкриває нову еру автоматичної дискримінації і расового профілювання. Китай старанно працював над створенням загальнонаціональної системи соціальних кредитів, яка використовує методологію оцінки поведінки на основі репутації для оцінки своїх 1,4 мільярда жителів і мільйонів підприємств.

У цьому сенсі нова камера з роздільною здатністю 500 мегапікселів може підвищити ефективність соціальних операцій в країні. Експерти, оцінили винахід негативно. На їхню думку, він допоможе державі порушувати право жителів на недоторканність приватного життя.

"Система, яка може ідентифікувати злочинців, безцінна - розпізнавання осіб є потужним інструментом. Але людські наміри також дуже важливі. Ви можете використовувати технології найкращим чином, але якщо наміри людини злі, це може стати інструментом для неправильного використання техніки", - сказав заступник генерального інспектора Індотібетської прикордонної поліції Нілаб Кішоре.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X