Не прогуляти. У Китаї використовують "розумну форму" щоб стежити за школярами

29 грудня 2018, 13:24

Це робиться задля того, щоб стимулювати більш високу відвідуваність, пише The Verge з посиланням на державні ЗМІ Китаю. 

Як відзначають журналісти, реалізація подібної шкільної форми досить неприємна. Кожен комплект отримав дві мітки на плечах, які використовуються для відстеження того, коли і де учні входять або виходять зі школи. Крім цього, використовуються програми для розпізнавання осіб на входах, щоб переконатися, що потрібний учень одягнений в потрібний одяг.

Відео дня

За рахунок цього школярі не можуть, наприклад, попросити однокласників надіти додаткову сорочку, а самим покинути школу. Якщо учень вийде з будівлі в навчальні години, спрацює тривожний сигнал.

Розробник технології, компанія Guizhou Guanyu Technology, стверджує, що чипованих уніформа витримує температуру до 150 градусів Цельсія і до 500 циклів прання. З чуток, є і додаткові функції. Чіпи, мабуть, можуть визначати, коли учень заснув в класі, і дозволяють учням здійснювати деякі платежі.

Уніформа використовується як мінімум в 10 школах в китайській провінції Гуйчжоу і, мабуть, використовується досить давно. За словами Лінь Цзунву, директора школи № 11 міста Женьхуай, більше 800 учнів в його школі носили розумну форму з 2016 року.

І хоча уніформа призначена для заохочення відвідуваності, схоже, що адміністраторам нічого не заважає використовувати її для відстеження учнів поза школою, принаймні, з технічної точки зору. Хоча, як запевнив Лінь Цзунву, "ми вирішили не перевіряти точне місце розташування учнів після школи".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X