Не хочуть ризикувати. Пуск ракети Союз може зірватися через проблеми зі страховкою

24 жовтня 2018, 16:12

Старти ракет Союз-2.1б 3 листопада і Союз-ФГ з вантажним кораблем Прогрес МС -10 18 листопада можуть не відбутися, якщо Роскосмос не застрахує пуски.

Страховий ринок чекає звіт про недавню аварію ракети Союз, розповіло РІА Новини джерело в ракетно-космічній галузі.

"Страхування ракети-носія від аварій - це добровільне страхування, але страхування цивільної відповідальності перед третіми особами при проведенні пуску - обов'язкове. З огляду на те, що конкурси зі страхування пусків ракет Союз-2.1б і Союз-ФГ не відбулися, це ставить під питання їх проведення", - сказав він.

Відео дня

Після аварії Союзу-ФГ 11 жовтня не знайшлося охочих застрахувати пуски Союзу-1.1.б і Союзу-ФГ. Як випливає з інформації на російському сайті держзакупівель, на оголошений Роскосмосом тендер не було подано жодної заявки.

За словами співрозмовника агентства, страховий ринок буде чекати рішення державної комісії, яка має намір закінчити роботу 30 жовтня, після цього страховикам буде потрібен якийсь час на вивчення звіту, а потім на проведення нових конкурсів з боку Роскосмосу.

Запуск ракети Союз-1.1.б з навігаційним космічним апаратом Глонасс-М поки заплановано на 3 листопада. Страхова сума встановлена ​​в розмірі 2,1 мільярда рублів (більше $32 млн), в тому числі подліміт щодо перерваного запалювання - в розмірі 100 мільйонів рублів.

Раніше НВ повідомляло, що наступний екіпаж повинен стартувати до Міжнародної космічної станції в грудні, незважаючи на аварію російської ракети Союз на початку цього місяця. Космонавти Нік Хейг і Олексій Овчінін, які благополучно повернулися на Землю, "хочуть на Міжнародну космічну станцію і не можуть дочекатися наступного польоту".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X