Справжній зум. Вчені створили камеру, яка фотографує на відстані в 45 км

5 травня 2019, 11:14

Фізики з Китаю розробили камеру, яка дозволяє сфотографувати об'єкт на відстані в 45 км.

Представники Науково-технічного університету Китаю вирішили проблему фотографії на дальній дистанції, пише MIT Technology Review.

Оскільки брудне повітря в містах не дозволяє зафіксувати достатню кількість світла навіть на відстані в кілька кілометрів, фотографії більш віддалених об'єктів були практично неможливими.

Відео дня

Фізики з Шанхая розробили спеціальний детектор фотонів - найдрібніших частинок світла - і алгоритм, який може збирати їх воєдино з різних точок, та створити картинку з високою роздільною здатністю в тривимірному просторі.

Основою технології є інфрачервоний лазер, що відбивається від об'єктів і створює їх зображення. Відбитому світлу потрібна певна кількість часу, щоб повернутися назад до детектора, в залежності від дистанції. Це дозволяє ігнорувати частки світла, які не потрапляють в цей часовий проміжок і уникнути різних світлових шумів в фотографії навіть на такій дистанції.

Вчені використали лазер з частотою в 100 кГц і 280-мм астрономічний телескоп з детектором відображених фотонів та рухомим дзеркалом. Це обладнання створювало двомірне зображення, а цифровий алгоритм збирав отримані дані воєдино і формував 3D-картинку.

Команда розробників заявляє, що їх технологію можна використовувати для стеження в авіації, дистанційного зондування та визначення віддалених цілей.

"Наша система придатна для створення зображень на відстані декількох сотень кілометрів з урахуванням поліпшення налаштувань. Це являє собою значну віху на шляху до швидкої LiDAR-системи з низьким енергоспоживанням і високою роздільною здатністю на дуже великих відстанях", - говорять вчені з Науково-технічного університету в Шанхаї.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X