NASA випробувало величезний безпілотник Ikhana в реальних умовах

15 червня 2018, 08:05

Віддалено пілотований літак Ikhana успішно здійснив перший політ в Національній системі повітряного простору, тобто там, де літають цивільні авіалайнери.

Випробувальний рейс був виконаний для перевірки ключових технологій і операцій, які необхідні для отримання дозволу від Федерального авіаційного управління США, повідомляється на офіційному сайті NASA.

Відео дня

Після отримання цього дозволу військовий безпілотник Ikhana зможе літати без супроводу літака безпеки.

"Цей історичний політ переміщує Сполучені Штати на один крок ближче до нормалізації безпілотних авіаційних операцій в повітряному просторі, який використовується комерційними та приватними пілотами", - відзначають в NASA.

Польоти цих великих дистанційно-пілотованих літаків над Сполученими Штатами відкривають двері для всіх видів послуг, від моніторингу та боротьби з лісовими пожежами, до нових аварійних пошуково-рятувальних операцій.

Безпілотний апарат Ikhana оснащений передовою технологією sens-and-avoid (відчути і ухилитися). Вона включає в себе бортовий радіолокатор, системи попередження про перешкоди і запобігання зіткнень, а також систему спостереження ADS-B, яка дозволяє літаку визначати його положення через супутник.

"Ми літаємо з набором складних технологій, які значно підвищують безпеку пілотів, які літають на великих безпілотних літальних апаратах в Національній системі повітряного простору. Ми витратили час, щоб пом'якшити ризики і забезпечити, щоб ми, як програма, були добре підготовлені до цього рейсу", - сказав льотчик-випробувач Скотт Хоу.

Літак злетів з бази ВПС Едвардс в Каліфорнії, піднявся на висоту 6 кілометрів, де потрапив в контрольований повітряний простір класу А, де літають комерційні авіалайнери. Потім літак ліг на курс в напрямку Фресно. На зворотному шляху, безпілотник йшов на вдвічі меншій висоті - близько трьох кілометрів.

"Ми працювали в тісному співробітництві з колегами з Федерального авіаційного управління протягом декількох місяців, щоб переконатися, що ми виконали всі їхні вимоги, щоб здійснити цей початковий політ. Це величезна віха в авіаційній інтеграції", - сказав Ед Вагонер, директор NASA з інтегрованих авіаційних систем.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X