NASA, бережися. В Китаї показали космічний корабель для польотів на Місяць

2 жовтня 2019, 18:00

Китайська академія космічних технологій показала корабель, на якому незабаром планують відправити людей на Місяць.

Поки американські NASA і SpaceX з року в рік заявляють про швидке повернення своїх астронавтів на Місяць, китайські інженери мають не менш грандіозні плани з освоєння космосу, і також збираються відправити людей на Місяць.

Відео дня

Сьогодні в Китайській академії космічних технологій (CAST) навіть показали пілотований космічний корабель, який будуть використовувати для перших польотів на природний земний супутник.

Двомодульний корабель важить 20 тонн, а його довжина становить близько 10 метрів. Планується, що новий корабель буде вміщати до шести чоловік і зможе доставити їх за межі орбіти Землі. Зараз в Китаї використовують 8-тонний корабель Shenzhou, який може доставляти до трьох людей на Міжнародну космічну станцію, але цей апарат не призначений для польотів в глибокий космос.

Представлений корабель поки ніяк не назвали, але він повинен стати конкурентом американських Orion від NASA, CST-100 Starliner від Boeing і Crew Dragon від SpaceX.

Планується, що космічний корабель зробить перші тестові польоти на початку 2020-го, а у ролі носія виступить китайська важка ракета Long March 5B, яка може піднімати до 20 тонн на низьку навколоземну орбіту.

Віце-президент СAST Лі Мін заявив, що новий космічний корабель має «багаторазові можливості» і значно знизить витрати на відправку космонавтів на МКС. Корабель також можуть використовувати для польотів на китайську космічну станцію Тяньгун-2.

Перші китайські космонавти повинні відправитися на Місяць не раніше 2030-го.

Нагадаємо, на початку 2019-го Китайське національне космічне управління вперше в історії висадило місячний зонд Чан’е-4 на зворотному боці Місяця.

Раніше жодна з космічних держав не могла відправити свої апарати не зворотний бік Місяця, оскільки кам’яниста оболонка земного супутника перешкоджає проходженню сигналів для комунікації і робить неможливим управління будь-якими роботизованими зондами і місяцеходами.

Китайський зонд Чан’е-4 висадився на дно величезного кратера Кармана, який розташований в південній півкулі зворотного боку Місяця. Щоб забезпечити прямий зв’язок з апаратом із Землі, у травні 2018-го Китай запустив спеціальний супутник-ретранслятор, який забезпечував зв’язок між Землею і місячним зондом. Супутник зв’язку вперше в історії вийшов на гало-орбіту навколо точки Лагранжа L2 системи Земля-Місяць приблизно в 65 тис. км від Місяця.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X