На процесорах AMD. У США розробляють "найшвидший суперкомп'ютер світу"

8 травня 2019, 09:01

Компанії AMD і Cray Inc. заявили, що випустять "найпотужніший у світі комп'ютер" під назвою Frontier, продуктивність якого дорівнює 1,5 ексафлопсам.

Суперкомп'ютер буде введений в експлуатацію в 2021 році, пише The Verge .

Суперкомп'ютер для Національної лабораторії Ок-Ріджа в штаті Теннессі буде використовувати процесори EPYC, побудовані на "майбутній архітектурі Zen", разом з графічними прискорювачами Radeon Instinct нового покоління, обладнані багатошарової пам'яттю HBM.

Відео дня

Frontier повинен бути найбільш просунутим прикладом того, що відомо як "exascale обчислення". Це обчислювальна потужність наступного покоління, в якій обчислювальна потужність вимірюється в екзафлопсах або квінтильйонах обчислень в секунду. Квінтильйон - це одиниця, за якою стоять цілих вісімнадцять нулів: 1 000 000 000 000 000 000.

Щоб дати уявлення про масштаби такого типу машин, AMD говорить, що Frontier матиме таку ж обчислювальною потужність, що і наступні 160 найшвидших суперкомп'ютерів разом. Він також буде величезним, займаючи 7300 квадратних футів (приблизно еквівалентно двом баскетбольним майданчикам).

"Рекордні показники Frontier забезпечать здатність нашої країни лідирувати в світі науки, покращує життя і економічне процвітання всіх американців і всього світу. Frontier буде прискорювати інновації в галузі штучного інтелекту, надаючи американським дослідникам дані і обчислювальні ресурси світового рівня, щоб гарантувати, що в США будуть зроблені наступні великі винаходи, - заявив міністр енергетики Рік Перрі в заяві для преси.

Frontier - не єдиний сучасний комп'ютер, який зараз будують США. Раніше цього року Міністерство енергетики оголосило про подібний проект: суперкомп'ютер Aurora, який будується Intel і Cray в Аргонській національної лабораторії. Aurora, ймовірно, з'явиться раніше, але Frontier матиме більшу обчислювальну потужність.

За словами Патріка Мурхеда, аналітика з напівпровідників в Moor Insights & Strategy, ця новина особливо важлива для AMD. Вартість контракту становить $ 600 млн, і Frontier буде використовувати десятки процесорів AMD EPYC, кожен з яких підключений до чотирьох графічних процесорів Radeon Instinct.

Світ суперкомп'ютерних чіпів в основному знаходиться в руках Intel, і AMD не поставляв процесори для суперкомпьютерров з 2012 року, коли процесори AMD Opteron використовувалися для збільшення продуктивності комп'ютера ORNL Titan до позначки 17,59 петафлопс в секунду.

Мурхед повідомив The Verge, що міністерство енергетики, ймовірно, обрало AMD із низки причин, включаючи продуктивність процесорів і недавні успіхи в розробці напівпрозорого кремнію для Microsoft і Sony. "Це віщує майбутнє AMD, оскільки саме ця технологія повинна з'явитися на масовому ринку після 2021", - сказав Мурхед.

Раніше НВ повідомляло, що прототип Tianhe-3 - китайського суперкомп'ютера нового покоління - пройшов випробування в десятках китайських організацій. Tianhe-3 буде в 200 разів швидшим і мати в 100 разів більше пам'яті, ніж Tianhe-3 - перший китайський петафлопсній суперкомп'ютер, який був запущений в експлуатацію ще в 2010 році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X