Миші й роботи. Ракета з українськими компонентами відправила до МКС новий вантаж
Ракета Northrop Grumman Antares і космічний корабель Cygnus були запущені в космос з середньоатлантичного регіонального космодрому на льотному комплексі NASA Wallops.
Апарат почав дводенну подорож на космічну станцію, пише Space.com .
"Прекрасний день, фантастичний запуск. Здорово мати ще одну вантажівку на шляху до Міжнародної космічної станції", - сказав після успішного старту заступник керівника програми NASA по космічній станції Джоел Монтальбано.
Якщо все піде добре, космічний корабель прибуде на МКС в п'ятницю 19 квітня, щоб доставити 3447 кг наукового обладнання і матеріалів для екіпажу з шести осіб. Місія, яка називається NG-11, є одинадцятим вантажним рейсом для корабля і буде найдовшою на сьогодні.
Крім продовольства й інших вантажів для екіпажу, корабель містить в собі матеріали для наукових експериментів і деякі технічні поновлення для станції. Зокрема, Cygnus доставить апарат Bio-Analyzer, призначений для проведення біохімічних аналізів фізіологічних рідин прямо на станції.
Крім того, на орбіту відправилися 40 мишей для експерименту Rodent Research, в рамках якого цього разу буде вивчатися вплив невагомості на імунну відповідь на прикладі конкретного патогена - бактерій правця. Крім того, на станцію прибудуть нові контейнери для вирощування рослин у невагомості в рамках проекту PONDS.
Інші наукові установки на Cygnus включають тестування двох роботизованих систем: робот Seeker, який призначений для пошуку витоків повітря на космічній станції, і Astrobee, мета якого - допомогти персоналу станції виконувати такі завдання, як інвентаризація та технічне обслуговування.
Кораблю присвоєно ім'я SS Roger Chaffee на честь Роджера Чаффі - астронавта, який загинув в результаті пожежі в кабіні корабля Аполлон-1. Основна конструкція першого ступеня Antares розроблена українським конструкторським бюро Південне в кооперації з машинобудівним заводом Макарова, Хартрон-Акрос, Київприлад, Рапід Чезара і запорізьким Хартрон-Юком.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.