Можна не стрибати. NASA представило нові скафандри для місячної місії

16 жовтня 2019, 11:12

Щоб допомогти впоратися з суворими умовами на інших планетах, NASA представило покращений скафандр, який астронавти надінуть на Місяць у рамках місії Artemis.

На перший погляд, він схожий на ті, що використовували в місіях Apollon у минулому столітті, але рух у них набагато природніший.

Скафандри офіційно називаються Exploration Extravehicular Mobility Units, або xEMUs. Зазначається, що в xEMU набагато легше пересуватися. Костюми Apollon не були розраховані на великі кроки, тому є багато відеороликів, де астронавти стрибають і падають в умовах значно нижчої гравітації Місяця.

Відео дня

Новий костюм також оснащений опорними підшипниками і плечовими елементами для кращого руху верхньої частини тіла, а також рукавичками, що дають можливість космонавтам рухати пальцями для полегшення захоплення.

Костюми призначені для захисту від температурного діапазону від -156 до 121 градуса за Цельсієм і можуть бути виготовлені для всіх — від «жінки першого процентиля до чоловіка 99-го процентиля», — заявили розробники на брифінгу.

Але все-таки у скафандрах не все змінилося. Інженери досі не змогли розробити систему для видалення фізіологічних рідин, тому астронавти місії Artemis, як і раніше, носитимуть підгузники.

Раніше НВ повідомляло, що в липні 2019 року віце-президент США Майк Пенс виступив у Космічному центрі Кеннеді й оголосив про завершення збирання пілотованого модуля космічного корабля Orion. Модуль вирушить у безпілотну місію Artemis 1, він вийде на навколомісячну орбіту, а потім повернеться на Землю.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X