Мозгова машина. Цукерберг підтвердив розробку гаджета для читання думок

11 березня 2019, 11:05

За словами Марка Цукерберга, Facebook прагне отримати доступ до інформації про своїх користувачів не тільки через свої смартфони і комп'ютери, а й безпосередньо з мозку.

Такі технології одного разу дозволять користувачам переміщатися по меню або навіть друкувати, використовуючи тільки свої думки, пише Futurism

Цукерберг вважає, що людям необхідно дати можливість орієнтуватися і пересуватися в доповненій реальності і віртуальній реальності силою думки. Система буде аналізувати електричну діяльність мозку, а також відстежувати характеристики потоку крові в тих чи інших областях голови.

Відео дня

Керівник Facebook запевняє, що пристрій схожий на купальну шапочку, начинену електродами. Такі електроди здатні оптимізувати інтерфейс широкого спектра завдань доповненої реальності: від проектування інформації на зображення в окулярах доповненої реальності до друку "силою думки" на відсутній в реальності клавіатурі. Раніше подібне читання підкіркових сигналів було можливо лише шляхом введення електродів в мозок.

Журналісти відзначають, що "ентузіазм Цукерберга з приводу цієї роботи трохи іронічний, бо компанія втратила велику довіру серед своїх користувачів після неодноразових повідомлень про порушення конфіденційності". Мільйони американців покинули соціальну мережу в 2018 році, тому, на думку авторів статті, "майбутні плани Facebook зі створення інтерфейсу між мозком і комп'ютером здаються дивним чином відірваними від цієї реальності.

На початку 2019 року НВ повідомляло, що розробку цього пристрою підтвердила співавтор роботи, професор інформатики та інженерії в Каліфорнійському Університеті Ріккі Мюллер. Команді вчених вдалося імплантувати прилад в мозок примата

"Застосування інтерфейсів мозок-машина має далекосяжні наслідки: в той час як деякі дослідники зосереджені на їх використанні, щоб допомогти людям з травмами спинного мозку або інших захворювань, які впливають на рух, ми хочемо, щоб ця взаємодія нагадувала роботу з ноутбуками і смартфонами", - сказала Ріккі Мюллер.

Показати ще новини
Радіо НВ
X