Морський бій. США готують бойові роботизовані кораблі

31 січня 2019, 07:00

Американські військово-морські сили незабаром отримають перші кораблі-дрони.

У 2019-му вже нікого не здивуєш безпілотним автомобілем. Мало того, багато країн розробляють і експлуатують справжні бойові літальні апарати - дрони. Американські ж військові вирішили просунути автоматизацію ще далі і створювати роботизовані військово-морські судна.

Відео дня

Як передає видання Defense News, ВМС США вже готує малі та середні надводні безпілотні кораблі. Про це розповів в інтерв'ю виданню начальник відділу N96 управління військово-морських операцій ВМС США контр-адмірал Рональд Боксолл.

"Я думаю, що вони не будуть безпілотними відразу ж. Ми плануємо розробляти такі кораблі з урахуванням того, що нам потрібно залишити місце для людей на них і біля них. Після цього, можливо, ми перейдемо до справжніх беспилотників, коли дозріють технології та розуміння того, як ми їх використовуємо", - говорить Боксолл.

Повідомляється, що спершу такі роботизовані кораблі можуть служити у береговій охороні та забезпечувати безпеку в територіальних водах США. Але їх головна місія у перспективі - участь в розподілених морських операціях, зокрема, для відбиття морських атак Росії та Китаю.

Такі кораблі можуть бути присутніми в різних точках Світового океану і служити як універсальні солдати: допоміжні розвідувальні та бойові роботизовані судна будуть контролюватися людьми з найближчих великих фрегатів.

В американському флоті планують замовити чотири основні роботизовані судна:

  • великий надводний дрон для транспортування важких розвідсистем та озброєння;
  • середній дрон з розвідувальними системами та радіоелектронним обладнанням;
  • малий дрон для встановлення мін і ретрансляційним обладнанням;
  • мініатюрний дрон для розвідки та спостереження.

Очікується, що такі апарати допоможуть мінімізувати ризики для людини і перетворити класичні кораблі в командні центри.

У прес-релізі НАТО про створення безпілотних надвоних кораблів зазначено, що кораблі-дрони мають потенціал змінити правила гри в морських технологіях та значно підвищити як "ситуаційну обізнаність США, так і їх контроль над морями".

Одним з подібних дронів є Морський мисливець - тестове безпілотне судно ВМС США для пошуку і супроводу підводних човнів.

Корабель-робот має форму тримарана, 40 метрів довжини і два дизельні двигуни, які дозволяють максимально розганятися до 50 км/год та перебувати у воді до 70 днів або проходити до 19 тис. км.

US Navy
Фото: US Navy

Нагадаємо, у нещодавній доктрині протиракетної оборони Пентагону, влада США опублікувала плани з розвитку автоматизованих систем озброєння у космосі.

Зокрема, мова йшла про супутники-перехоплювачі з бойовими ракетами на борту  та дрон з бойовим лазером, що повинен літати на висоті більше 18 км.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X