Світ вимирає. Вчені попередили про ймовірне вимирання сотень тисяч видів

6 травня 2019, 15:44

Провідні вчені світу вважають, що людське суспільство знаходиться під загрозою через прискореного руйнування природних систем біосфери Землі.

Такі висновки містяться в доповіді Міжурядової групи експертів з біорізноманіття, повідомляє Guardian .

"Здоров'я екосистем, від яких ми і інші види залежимо, погіршується швидше, ніж будь-коли. Ми руйнуємо самі основи економіки, засобів до існування, продовольчої безпеки, здоров'я і якості життя у всьому світі. Ми втратили час. Ми повинні діяти зараз" , - сказав Роберт Уотсон, голова Міжурядової науково-політичної платформи з біорізноманіття та екосистемних послуг.

Відео дня

За оцінками авторів доповіді, з 8 мільйонів видів рослин і тварин, включаючи 5,5 мільйона видів комах, до мільйона загрожує вимирання, в тому числі в найближчі десятиліття.

Наприклад, два види амфібій з п'яти знаходяться під загрозою зникнення, як і одна третина коралів, що утворюють рифи. Біомаса диких ссавців скоротилася на 82%. Картина для комах, які мають вирішальне значення для запилення рослин, менш ясна, але, за скромними підрахунками, щонайменше 10% знаходяться під загрозою зникнення. Втрата запилювачів поставила під загрозу врожайність.

Дві третини морського середовища також були змінені рибними фермами, морськими шляхами, підводними мінами і іншими проектами. Три чверті річок і озер використовуються для вирощування сільськогосподарських культур або худоби. В результаті більше 500 000 видів мають недостатнє середовище проживання для довгострокового виживання. Багато на межі зникнення протягом десятиліть.

Що стосується місць проживання, найбільша втрата доводиться на водно-болотні угіддя, які з 1700 року спустошені на 83%, що позначається на якості води і життя птахів. Ліси також зменшуються, особливо в тропіках. За перші 13 років цього століття площа незайманих лісів скоротилася на 7%.

Автори доповіді вважають, що непрямі впливи на людство, включаючи брак прісної води і нестабільність клімату, вже є "зловісними" і посиляться без радикальних коригувальних дій.

"Ми намагалися задокументувати, як сильно ми потрапили в халепу, щоб зосередити увагу людей, але також сказати, що ще не занадто пізно, якщо ми зробимо величезний внесок в зміни поведінки. Ми не просто говоримо про хороших видах: це наша система життєзабезпечення", - сказав Девід Обура, один з основних авторів доповіді.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X