Мікрофон для думок і коляска-танк. Шість найбожевільніших винаходів нашого часу

10 квітня 2018, 20:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські вчені придумали пристрій, який зчитує свідомість людини і розпізнає її внутрішній голос. Наскільки правильно новий комп'ютер буде транслювати ваші думки, і до чого може призвести розвиток штучного інтелекту?

НВ вирішило розібратися в новій технології та її перспективах. А також ми створили добірку інших божевільних винаходів останнього часу. Божевільних, в хорошому сенсі слова, звичайно.

Відео дня

Мікрофон всередині голови

У березні столиця Японії приймала конференцію Intelligent User Interference. Представники Мекки сучасних досліджень — Массачусетського інституту технологій — привезли в Токіо вже зовсім футуристичну техніку – апарат AlterEgo, симбіоз комп'ютера і людського мозку.

Нова комп'ютерна система являє собою портативний навушник, який кріпиться до щелепи і вуха людини. Пристрій зчитує нервово-м’язові імпульси, які створює людина, думаючи і говорячи про себе.

Портативний навушник є лише частиною складного комп'ютера AlterEgo: зчитуючи те, що ви говорите всередині своєї голови, техніка може автоматично перемкнути на потрібний вам канал телевізора або пересунути фігуру на задумане вами місце в електронних шахах. Пристрій може навіть порахувати за вас вартість покупок в супермаркеті, – вам потрібно лише прочитати про себе суму на ціннику кожного товару!

Використовуючи імпульси внутрішнього вуха, американські дослідники фактично навчилися розпізнавати думки людини і, мало того, підключили до неї електронну систему, яка відразу ж виконує задумане.

«Ми хотіли створити пристрій, який буде розширювати можливості людського мозку», – говорить розробник AlterEgo, випускник МІТу Арнау Капур. «Ми вирішили створити складну цифрову платформу, яка якоюсь мірою об'єднує людину і машину, є внутрішнім розширенням нашої свідомості».

Для перевірки точності, 10 осіб «говорили» з технікою протягом 15 хвилин кожен. Вчені заявляють, що їх комп'ютер зчитує внутрішню мову людини з точністю 92%, що всього лише на три відсотки менше, ніж у голосового сервісу Google.

Таким чином, технологія AlterEgo вже переплюнула багатомільйонні розробки Google-помічників, Алекси з Amazon і навіть епплівської Сірі.

У перспективі, такий комп'ютер може здійснити справжню революцію в управлінні складною технікою безпосередньо з людського мозку. Тільки уявіть, пілот, не здійснюючи жодних дій, дає команди своєму повітряному судну: відрив, швидкість, висота, кут тангажу. Хотіли б керувати літаком силою однієї лише думки?

Або ще крутіше – комунікація без будь-яких вербальних засобів: ваші думки будуть транслюватися безпосередньо у вухо адресату як поблизу, так і на відстані. Гарольд Лассвелл, напевно, застрелився б, почувши таке.

Висновок один: потрібно думати, що говорити, поки це можливо.

Божевільна техніка

На завершення, ми зібрали цікаві і одночасно абсурдні винаходи людини, яким не судилося вийти в маси. Всі описані нижче технології не є вигадкою або жартом, і навіть мають патентні документи.

Крісло-ін'єкція проти терористів

Розробка 1974-го була покликана вирішити проблему тероризму під час авіаперельотів. Планувалося, що в кожне сидіння на борту буде вмонтовано спеціальний ін'єкційне пристрій, який за потреби може приспати або вбити будь-якого пасажира.

Але задум явно має ряд недоліків: хто контролюватиме ін'єкції? Що, якщо команда нейтралізувала не ту людину? Раптом терорист і зовсім не борту, або, наприклад, в туалеті? Чи потрібно, в такому випадку, вмонтувати цей пристрій в туалеті літака?

Через ці та ряд інших питань, технологія так і не використовувалася авіакомпаніями.

Коляска-танк

Покоління бебі-бумерів занадто фанатично ставилося до своїх дітей. Чого вартий тільки цей приклад: в 1947 році в Америці запатентували ПКПП – прогулянкову коляску підвищеної прохідності.

До звичайної дитячої коляски приробили цілу гусеничну систему, яка була призначена для їзди по будь-якій поверхні.

Транспортний засіб навіть мав гальмівну систему, напевно, щоб не задавити пішоходів. Добре, що на вулиці поки що таких колясок не видно.

Пристрій для погладжування дитини

Ще один винахід для світу дітей отримав патент у 1971 році. Покликана допомогти батькам виспатися, електронна рука гладила дитину під час сну, щоб та не прокидалася і відчувала батьківську турботу.

Але, раптом малюк прокинеться? Мало того, що рука, яка рухається всю ніч над тобою, може довести до інфаркту і дорослу людину, так у випадку з немовлям це могла б бути справжня машина для вбивства.

У творця цієї технології, напевно, були дуже невгамовні діти.

Виделка для правильного харчування

Американська кухня дуже широка і різноманітна. Але, щоб багато їсти, потрібно робити це повільно.

Щоб контролювати швидкість харчування, спритний чоловік в 1995 році придумав вилку, яка сигналізує вам, коли ви вживаєте їжу занадто швидко. Зупиніться, прожуйте, перепочиньте, і коли виделка дасть зелене світло – знову можна братися до їжі.

Такий ось гастрономічний світлофор.

Поводок для змії

Так, так, це не помилка, це, скоріше, апофеоз абсурду, але в 1997 році в США комусь спало на думку запатентовану поводок для змії.

В описі, говориться, мовляв, будь-яка тварина піддається тренуванню, і змії не виняток. А як вигулювати своїх улюблених плазунів, щоб не наводити жах на оточуючих? Природно, на повідку!

На зображенні патенту, людина, схоже, має проблеми із зором, тож не можна відкидати варіант змії-поводиря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X