Microsoft розробила штучний інтелект, який малює карикатури

21 листопада 2018, 12:54

Розробники об'єднали дві програми, одна з яких аналізує зображення, а друга створює на його основі карикатуру.

Нова нейромережа Microsoft отримала назву CariGAN, пише The Next Web.

Фактично, це пара генеративних змагальних мереж (GAN), називається CariGANs. Перша з нейронних мереж CariGeoGAN визначає геометрію обличчя на фотографії і зіставляє її з карикатурною моделлю. CariStyGAN, інша половина CariGANs, виконує "перенесення стилю" або застосовує художній фільтр до геометрії.

Відео дня

Нейромережу створили кандидат в аспірантуру Стенфорда Кайди Цао разом з дослідником ІІ Цзин Ляо з університету Гонконгу та Лу Юань з Microsoft. Система була навчена на декількох тисячах зображень.

Щоб визначити ефективність штучного інтелекту, розробники провели два дослідження. Першим була перевірка того, щоб карикатури нейромережі зберігали особистість людини на портреті. Вчені були впевнені, що хороша карикатура повинна захоплювати сутність людини в перебільшеній формі. За словами дослідників, респонденти вказали, що карикатури CariGANs вигідно відрізняються від намальованих художниками.

Пізніше розробники провели друге дослідження, щоб визначити, чи можна відрізнити карикатури нейромережі від людських малюнків.

"Наш рейтинг показує, що карикатура ШІ виявилася кращою, ніж намальована вручну в 22,95% випадків, що означає, що наші результати коли-небудь можуть обдурити користувачів, які думають, що це справжня мальована карикатура. Наша робота зробила великий крок, наближаючись до карикатур, намальованих художниками, в порівнянні з іншими методами", - запевняють автори роботи.

CariGANs AI також може аналізувати кадри з відео і створювати карикатури з нього. Це може бути неймовірно корисно для аніматорів. CariGANs AI також може змінювати карикатуру і визначити, як буде виглядати людина в мультфільмі. Дослідники говорять: "Ми вважаємо, що це може бути корисно для розпізнавання обличч в карикатурах".

Раніше НВ повідомляло, що дослідники з Нью-Йоркського університету знайшли спосіб створити підроблені відбитки пальців, використовуючи штучний інтелект. Програма The DeepMasterPrints здатна обдурити біометричні сканери або людське око.

Нейромережа створює зображення таким чином, що вони розцінюються різного роду датчиками як фрагменти відбитків пальців реальних людей. Однак багато що залежить від налаштувань самого сканера.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X