Не жартуйте з роботом. Механічний пес зумів зрушити з місця літак

24 травня 2019, 13:05

Дослідники з італійського Istituto Italiano di Tecnologia (IIT) перевірили силу собаки-робота: HyQReal. Механізм зміг протягнути літак.

HyQReal протягнув тритонний пасажирський Piaggio P180 Avanti майже 10 м в аеропорту Genova в Італії, пише CNET.

Робот-пес був представлений на Міжнародній конференції з робототехніки та автоматизації. Він довжиною близько 120 см і висотою близько 90, важить 130 кг, з яких батарея становить 15 — цього достатньо для двогодинної роботи. Він стійкий до впливу пилу і води і повинен вставати на ноги, якщо впаде або перекинеться.

Відео дня

«Рух літака дозволив нам продемонструвати силу робота, його автономність і оптимізований дизайн. Ми хотіли досягти того, чого ніколи не робили раніше, і нам це вдалося минулого тижня», — заявив Клаудіо Семіні, керівник проекту в лабораторії динамічних систем IIT.

Дослідники з інституту сподіваються зробити HyQReal більш довговічним, щоб його можна було використовувати в різних ситуаціях, таких як реагування на стихійні лиха, сільське господарство й інспекції.

Семіні сказав, що удосконалення в апаратному та програмному забезпеченні наближають розгортання таких роботів. HyQReal — це спільна розробка IIT і Moog, розробника і виробника компонентів і систем управління.

Наразі HyQReal є лише випробувальним зразком — йому необхідно виконати багато видів дій, щоб переконатися, що він буде працювати в умовах, які вже витримали такі роботи, як Spot Mini від Boston Dynamics.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X