Майже селфі. Японський зонд надіслав незвичайний знімок астероїда Рюгу

27 лютого 2019, 10:05

Космічне агентство Японії показало епічну фотографію астероїда Рюгу, на якій видно слід від посадки зонда Hayabusa 2 і його тінь.

Знімок був зроблений з висоти 25 метрів, коли космічний корабель уже "відскочив" від астероїда, повідомляє Science Alert .

Вчені звернули увагу на темну пляму невідомого походження трохи нижче тіні від зонда. Зараз дослідники з'ясовують його природу.

Відео дня

"Ділянка нижче тіні, що відкидається космічним апаратом, виділяється своїм кольором. Можливо, він змінився після того, як апарат здійснив посадку, але точна причина поки невідома. Можливо, цей слід залишили двигуни, що викликали своєю роботою підйом частинок з поверхні астероїда", - повідомляється в прес-релізі Японського агентства аерокосмічних досліджень.

22 лютого 2019, зблизившись з поверхнею Рюгу, космічний апарат вистрілив по ній танталовою кулею, швидкість якої склала 300 м / с. За допомогою спеціального пристрою зонд зібрав пил і дрібні уламки породи. Після цього Hayabusa2 повернувся на робочу орбіту.

Астероїд Рюгу діаметром близько 900 м віддалений від Землі на 3,2 млрд км. Станція Hayabusa 2, призначена для дослідження цього об'єкта, була запущена в грудні 2014 року. В кінці червня 2018 зонд вийшов на орбіту Рюгу. До 2020 року станція доставить відібрані проби на Землю.

Це було лише перше з трьох приземлень зонда на астероїд, буде ще два подібних зближення, перш ніж Hayabusa 2 попрощається з Рюгу і відправиться в довгу подорож додому в грудні цього року. Можливо, ці переміщення допоможуть дізнатися більше про природу плям.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X