Як тобі таке, Ілон Маск? У Канаді розробляють електрокар, який зможе добувати криптовалюти

2 червня 2021, 16:36

Канадський виробник легких електромобілів Daymak анонсував автомобіль, який може майніти біткойни і інші криптовалюти, перебуваючи на стоянці.

Згідно із заявою виробника, електромобіль Spiritus повинен з’явитися в 2023 році і буде оснащений «найкращим в галузі графічним процесором з точки зору співвідношення ціни і прибутку від майнінгу».

Відео дня

«Daymak Spiritus — перша машина в історії з обладнанням для майнінгу і технологією криптовалют, запрограмованою в призначеному для користувача інтерфейсі», — йдеться в оголошенні.

Кожен Spiritus буде «екологічно чистим вузлом крипто-Майнера», який включає в себе обладнання для майнінгу Daymak Nebula, криптогаманець Nebula і можливості сонячної зарядки.

«У той час як більшість транспортних засобів знецінюються, поки вони стоять у вашому гаражі, Nebula Miner буде приносити вам гроші, поки ваш Spiritus припаркований», — запевняють в компанії.

Незважаючи на технологічний ривок, може виявитися неекономічним (або, принаймні, не дуже прибутковим) добувати різні криптовалютм на невеликому споживчому обладнанні, яке, ймовірно, буде встановлено в автомобілі.

Електромобіль буде добувати цифрові монети «від Dogecoin до біткойнів», його випуск почнеться в 2023 році, але оформити попереднє замовлення можна вже зараз. З 1 червня Daymak приймає передоплату за Spiritus в біткоійнах, Ethereum, Dogecoin і Cardano.

Spiritus випускається у вигляді «розкішної» моделі за ціною $ 19 995 і «досконалої» моделі за ціною $ 149 000. Схоже, що моделі відрізняються тільки ходовими якостями, такими як максимальна швидкість і час автономної роботи, і додатковими функціями, такими як бездротова зарядка і індивідуальне забарвлення, але не можливостями обладнання для майнінгу.

Це не перший випадок, коли автомобіль оснащується обладнанням для майнінгу криптовалют. Ще в січні кріптоентузіаст Саймон Брайн встановив портативну установку для майнінгу в свій гібридний автомобіль BMW i8. У той час машина Брайна могла приносити 122000 доларів прибутку на рік.

«Ми передбачаємо майбутнє, в якому дорожні збори, парковка і замовлення проїзду будуть оплачуватися криптовалютами прямо на льоту. Ваші онлайн-рахунки та банківські картки можуть оброблятися через одну і ту ж програмну платформу, оплачувану криптовалютою», — заявив президент Daymak Альдо Байоччі.

Нагадаємо, що на початку 2021 року меріканскій виробник електрокарів Tesla купив біткоіни на $ 1,5 млрд. Про це йдеться в заявці, поданій в Комісію з цінних паперів і бірж США (SEC).

Виробник електромобілів планує в майбутньому інтегрувати цю криптовалюту як засіб оплати за продукцію Tesla.

На тлі цієї новини курс криптовалютм виріс більш ніж на 10% і встановив новий історичний рекорд, перевищивши $ 44 тис.

У повідомленні компанії йшлося, що в січні 2021 року Tesla оновила інвестиційну політику для більш гнучкого підходу в диверсифікації і максимізації доходів від коштів, які не потрібні для підтримки операційної ліквідності.

Показати ще новини
Радіо НВ
X