Маск відпочиває. Грузія планує вирощувати виноград на Марсі

21 червня 2018, 12:12

Грузія приєднується до проекту освоєння космосу та збирається культивувати на Марсі виноград.

Вже в вересні 2018 року в Тбілісі почне функціонувати спеціальна теплиця для експериментів, повідомляє News Georgia.

Презентація нового проекту відбулася 20 червня в Тбілісі в Музеї імені Симона Джанашія Національного музею Грузії.

Відео дня

"Астронавти NASA на космічній станції вже здійснили кілька успішних експериментів з вирощування продуктів харчування, що є важливим кроком на шляху до розведення інших рослинних культур. Потенціал, який є у Грузії щодо роботи в такому напрямі, в світі є унікальним, оскільки він стосується найдавнішої культури культивації лози", - зазначили на презентації.

Для реалізації проекту генерування культури лози на Марсі планується створити робочу групу, за участю державних структур, освітніх і дослідницьких установ.

На першому етапі проекту в ініціативну групу увійдуть: міністерство освіти і науки Грузії, Національний музей Грузії, Університет бізнесу та технологій, представник компанії Microsoft Ніколоз Доборджгінідзе, а також компанії - теплиці майбутнього Space Farms.

За даними авторів проекту, в тбіліському готелі Стамбо створюється перша в регіоні урбаністична вертикальна теплиця-лабораторія, оперування якої здійснить компанія Space Farms.

Функціонувати теплиця-лабораторія почне з вересня 2018 року. Тут будуть вирощувати, досліджувати і розвивати спеціальні сорти лози. Даний процес буде проходити за участю BTU (Університету бізнесу і технології), за технічної підтримки компанії HP та участі фахівців Європейського космічного агентства.

В Університеті бізнесу і технологій в рамках оголошеного американським космічним агентством NASA конкурсу з колонізації Марса вже майже рік функціонує HP лабораторія, яка займається питаннями освоєння космосу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X