Маск схвалює. Новий двигун SpaceX Raptor виявився потужнішим за російський РД-180

11 лютого 2019, 11:02

Генеральний директор SpaceX Ілон Маск каже, що двигун Raptor для ракет Starship і Super Heavy перевершив рекордні показники потужності ракетного двигуна РД-180.

Однак рекордні показники були досягнуті в тестах, а не в реальному польоті, повідомляє Tech2.org .

"Сьогодні Raptor досяг 268,9 бар (приблизно 274,2 кілограма сили на квадратний сантиметр - ред.), побивши попередній рекорд приголомшливого російського РД-180", - написав Маск в Twitter.

Відео дня

Проте, занадто рано називати Raptor офіційним рекордсменом за рівнем тиску в камері згоряння. Двигун РД-180 літає на ракеті Atlas V від ULA з тиском в камері до 267 бар з 2000 року, в той час як Raptor проводить комплексні випробування протягом приблизно двох років і випробування в великих масштабах всього тиждень. Таким чином, той факт, що Raptor досяг показників в 269 бар, є майже неймовірним досягненням, але, напевно, не повинно бути офіційним рекордом.

На початку лютого двигун Raptor успішно пройшов вогневі випробування. Випробувальний макет має тільки три двигуни, проте в фінальну версію буде включено до 7 двигунів. Вони будуть використані в космічному кораблі Starship, який полетить на Місяць.

Кінець кінцем швидкість повномасштабної програми випробувань Raptor від SpaceX - це, мабуть, найбільш вражаючий і обнадійливий аспект нового двигуна. З тих пір, як 3 лютого розпочалися випробування рухової установки, ніяких проблем з мотором не з'явилося. Фактично, Маск підрахував, що за шість днів з моменту першого запуску сталося шість статичних пропалювань Raptor.

Додамо, російський рідинний ракетний двигун РД-180 застосовується на першому ступені американської ракети Atlas-5. До теперішнього часу виконано 85 польотів двигуна.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X