Маск допоможе. Глава NASA розповів про доставку людей на Місяць

3 квітня 2019, 09:10

Адміністратор NASA Джим Бріденстайн провів нараду про те, як відомство може повернути людей на Місяць до 2024 року.

Одним з варіантів може стати ракета Falcon Heavy, яку розробляє компанія Ілона Маска, пише Ars Technica .

Бріденстайн розповів, що агентство розглянуло різні варіанти відправлення екіпажу на Місяць, використовуючи ракету Delta IV Heavy United Launch Alliance, ракету Falcon Heavy SpaceX або, що найбільш інтригуюче, їх комбінацію.

Відео дня

"До речі, я був за цей останній варіант, тому що візуальні ефекти були б гарними", - сказав Бріденстайн.

На жаль, жоден з цих варіантів не спрацював для місії 2020 року з низки причин. До них відносилися наявність важких ракет Delta IV, проблеми зі стартовим майданчиком і відсутність у корабля Orion можливості автономної стикування з верхнім ступенем ракети на орбіті.

У той же час, за словами Бріденстайна, в одному або декількох запусках, для створення бази Gateway на орбіті нашого природного супутника, Falcon Heavy взяти участь ймовірно зможе. До цього передбачалося, що лише SLS здатна безпосередньо, не використовуючи гравітаційні маневри, вивести космічний корабель на траєкторію до Місяця. Але за словами Джима, це ж може виконати і важка модифікація Falcon, але в тому випадку, якщо її оснастити кріогенним реактивним щаблем (Cryogenic Propulsion Stage) від United Launch Alliance.

За словами Бріденстайна, у цього плану є можливість відправити людей на Місяць до 2024 року. Потім він двічі підкреслив, що керівник космічного польоту NASA Вільям Герстенмайер ще не "благословив" цей підхід через низку технічних деталей. Його застереження включають в себе завдання інтеграції ракети Falcon Heavy в горизонтальне положення, а потім завантаження Оріона з паливом в вертикальної конфігурації на стартовий майданчик.

Falcon Heavy також потребують більшого обтічника корисного навантаження, ніж зазвичай. Це створить невизначену напругу на бічних прискорювачах ракети.

"Це потребує часу і витрат, і є ризик. Але у нас є час, і у нас є можливість прийняти певний ризик і внести деякі зміни. Це унікальна можливість", - додав Бірденстайн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X