Хлопчик чи дівчина? У Данії розробили гендерно-нейтральний голос для Google Asisstant

26 березня 2019, 12:33

Креативне агентство Virtue у співпраці з Copenhagen Pride розробило перший в світі безстатевий голос для цифрових асистентів.

Розробники запевняють. що їх метою є "викорінення упередженості в технологіях", повідомляє Deezen .

Нейтральний по статі голос, який назвали Q, надає альтернативу технологіям Siri, Alexa і Google Assistant, які використовують жіночі голоси для домашніх і сервіс-орієнтованих ролей.

Відео дня

"Оскільки платформи з підтримкою голосу стають все більш поширеними в нашому житті, технологічні компанії продовжують використовувати свою технологію голосового зв'язку відповідно зі сценаріями, в яких, на їхню думку, споживачі будуть відчувати себе більш комфортно, приймаючи і використовуючи її", - сказали в Virtue.

"Чоловічий голос використовується в більш авторитетних ролях, таких як банківські та страхові програми, а жіночий - в більш орієнтованих на послуги ролях, таких як Alexa і Siri", - пояснили в агентстві.

Агентство Virtue працювало разом з Анною Йоргенсен, лінгвістом і дослідником в Копенгагенському університеті, щоб визначити, що мається на увазі під нейтральним в гендерному відношенні голосом.

За основу було взято 5 аудіозаписів зі складно-ідентифікованими голосами. Кожна аудіозапис був ранжований 4,5 тисячами слухачів за шкалою сприйняття (1 - чоловічий голос / 5 - жіночий). Співробітники Virtue виявили найбільш складний для гендерної ідентифікації голос, скоригували його спеціальними цифровими алгоритмами і взяли цей діапазон за інтонаційну основу.

"Технології повинні бути засновані на нових культурних істинах, а не на застарілих. Використовуючи дані та інформацію з нашої глобальної мережі, ми знайшли унікальну можливість для просування технології, яка стає все більш поширеною в нашому повсякденному житті. Q - це не голос однієї людини, а голос багатьох - тих, хто борються за інклюзивне майбутнє для кожного", - говорить Райан Шерман з Virtue.

Q був протестований 11 березня 2019 року в Остіні, штат Техас. Virtue і Copenhagen Pride працюють над впровадженням голосу в усьому технологічному спектрі: для станцій метро, ​​ігор, театрів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X