Майбутнє настає. У Китаї готують виробництво фотонних процесорів

13 липня 2018, 13:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Тестова виробнича лінія для фотонних процесорів буде побудована в Шанхаї вже цього року.

В такому чіпі електрони замінені на фотони, що робить процесор набагато швидше, ніж наявні аналоги, повідомляє агентство Сіньхуа.

Принцип роботи нового процесора засновано на моделі, яка визначає взаємодію магнітних полів окремих атомів. У сучасних процесорах поки використовуються виключно електричні сигнали.

Відео дня

Виробнича лінія усуне перешкоди, створені фізичними обмеженнями традиційних чіпів, повідомили вчені з Шанхая. Результати попередніх тестів підтвердили, що група дослідників придумала дієвий спосіб виробництва процесорів, і замовлення на них уже надходять як з країни, так і з-за кордону.

Вважається, що ці чіпи будуть особливо корисними в сферах, що стосуються передачі інформації, зокрема у виробництві смартфонів, комп'ютерів, автономних транспортних засобів і телевізорів з високою роздільною здатністю. Крім цього, повідомляється, що швидкості обробки інформації значно збільшилися, тоді як споживання енергії скоротилося.

"Кінцеві користувачі також помітять великі зміни в своїх електронних гаджетах - комп'ютери і мобільні телефони стануть швидшими, і буде потрібно менше часу для завантаження фільмів", - сказав глава групи дослідників з Шанхайського інституту микросистем та інформаційних технологій при Академії наук Китаю Юй Мінбінь.

Вчений визнав, що робота над створенням фотонних процесорів значно прискорилася після того, як США в межах торгової війни в квітні вирішили обмежити експорт напівпровідників у КНР.

Додамо, перший в світі фотонний процесор був створений в 2015 році в США вченими з Колорадського університету. У 2017 році групі дослідників з лабораторії Hewlett Packard вдалося створити оптичний процесор, на чіпі якого присутні 1052 оптичних компонента, здатні швидко і ефективно виконувати досить складні обчислення.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X