Більше ніяких акумуляторів. Цей пристрій перетворить наше тіло на «біологічну батарею»

1 березня 2021, 11:32
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені Колорадського університету в Боулдері вирішили, що енергія, яку генерує людське тіло, не повинна пропадати даром. Їхній пристрій потенційно може позбавити нас від мільйонів акумуляторів в майбутньому, адже гаджети будуть заряджатися безпосередньо від нас.

Носимий пристрій, який називається термоелектричним генератором (ТЕГ), безпосередньо перетворює тепло людського тіла в електричну енергію. Детально свою розробку вчені описали в журналі Science Advances, а також розповіли про неї на сайті університету.

Відео дня

Пристрій зроблено з поліаміну, в якому розташовані тонкі термоелектричні чіпи, з'єднані рідкими металевими проводами. Він досить еластичний, а тому його можна носити як кільце, браслет або будь-який інший аксесуар.

ТЕГ вловлює «зайве» тепло, яке генерує людське тіло, наприклад під час фізичних навантажень. Він може генерувати близько одного вольта енергії на квадратний сантиметр шкіри — це менше, ніж існуючі батареї, але цілком достатньо для роботи фітнес-трекерів або смарт-годинників.

Зазвичай це тепло просто розчиняється навколо нас, але цей пристрій буде вловлювати цю енергію і направляти її на носимі електронні прилади. Що цікаво, потенціал ТЕГ досить високий — для досягнення більшої кількості енергії потрібно просто додати більше чіпів. Крім того, з часом вчені планують створити такі ТЕГ, яких буде вистачати на зарядку інших пристроїв — наприклад, кардіостимуляторів та імплантів.

Великою перевагою цієї розробки є те, що вона створює «чисту» енергію, використовуючи лише наше тіло, а сам пристрій є еластичним, може самовідновлюватися при пошкодженні, а також повністю придатний для вторинної переробки. Якщо він порветься, потрібно лише притиснути відірвані частини одна до одної і через кілька хвилин вони знову стануть єдиним цілим. А для «деактивації» пристрою його потрібно занурити в спеціальний розчин, який відокремить електронні компоненти і розчиняє поліамінового основу — кожен з цих інгредієнтів можна потім використовувати повторно.

Це робить ТЕГ більш чистою альтернативою традиційній електроніці. Акумулятори — це досить «брудна» технологія, в якій використовуються рідкоземельні метали і корозійні матеріали.

Вчені сподіваються, що в продажу їхній пристрій з'явиться протягом 5-10 років.

«Ми намагаємося зробити наші пристрої якомога більш дешевими і надійними, а також максимально знизити вплив на навколишнє середовище», — каже Цзянлян Сяо, доцент кафедри машинобудування в Колорадскому університеті Боулдер.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X