Ми в пастці? Нейромережі навчилися «підробляти» зовнішність людей — дослідження

Фото, згенеровані нейромережею (Фото:NVIDIA/thispersondoesnotexist.com)
Дослідники з Університету Лондона з’ясували, що звичайні люди не лише не в змозі відрізнити згенеровані штучним інтелектом обличчя від справжніх, а й вважають їх правдоподібнішими.
Комп’ютерні системи можуть створювати реалістичні фотографії людей, яких не існує. Це є однією з потенційних небезпек нових технологій.
Дипфейки стають широко поширеними у повсякденній культурі, вони використовуються в маркетингу, рекламі та соціальних мережах. Зображення також можуть бути інструментом для зловмисних дій, таких як політична пропаганда, шпигунство та інформаційна війна.
Експерти контррозвідки навіть кажуть, що шпигуни регулярно створюють профілі зі згенерованими нейромережею фотографіями, щоб відстежувати іноземні цілі через соціальні мережі.
Британські вчені провели експеримент, щоб дізнатися, чи люди можуть достовірно відрізнити продукт штучного інтелекту від справжніх фото.
Вони виявили, що люди відзначали створені нейромережею обличчя як більш реалістичні, ніж справжні фотографії реальних людей. Поки що авторам дослідження важко сказати точно, чому так відбувається, але вони мають одне припущення.
Реальні обличчя здавалися учасникам експерименту менш привабливими, ніж створені нейромережею. Тому, на думку дослідників, вони викликали менше симпатії та довіри.
Однак тут криється нова небезпека — навчившись відтворювати менш досконалу зовнішність, штучний інтелект остаточно заплутає людство.
Учені провели другий експеримент. Вони повідомили респондентам, що серед наданих їм фотографій були штучно створені. Після цього рівень довіри до всіх без винятку знімків був підірваний.