Летіти нема на чому. Екіпаж МКС надовго застряг в космосі

11 жовтня 2018, 18:04

Екіпаж космічного корабля МС-09 буде жити на борту МКС невизначено довгий час через неготовність приватних кораблів до польоту в космос.

Про це після аварії космічного корабля Союз-10 заявив астронавт Кріс Хадфілд, колишній командир станції, повідомляє РІА Новини.

"Якщо причину аварії знайдуть швидко, то цілком можливо, що новий Союз відправиться на МКС ближче до грудня, коли екіпаж МС-09 повинен був покинути станцію. З іншого боку, в ракетобудуванні вкрай рідко відбуваються прості помилки, і членам екіпажу потрібно бути готовими до тому, що вони проведуть на борту МКС багато місяців", - заявив Хадфілд.

Відео дня

Як зазначив астронавт, зараз екіпаж станції знаходиться приблизно в такому ж стані, як мандрівники з різних пригодницьких романів, які опинилися на безлюдному острові в результаті корабельної аварії. Можливості для їх порятунку існують, але коли вони точно з'являться - поки не відомо.

"Зараз створюються два нових приватних космічних корабля, розробниками яких виступають SpaceX і Boeing. Жоден з них не буде готовий до запуску найближчим часом. Звичайно, є можливість використовувати пошкоджений Союз, але у подібного рішення є два великих мінуса", - продовжує колишній командир МКС.

Ці мінуси, за його словами, полягають не тільки в тому, що пошкодження в обшивці сервісного модуля Союзу можуть викликати якісь проблеми при його поверненні на Землю, але і з тим, що в результаті цього МКС залишиться без екіпажу.

"Мені здається, що керівництво МКС прийме рішення максимально продовжити терміни роботи поточного екіпажу - росіянина, німця і американця. Звичайно, це не входило в їхні плани, і впоратися з цим завданням буде вкрай важко, але інших варіантів у нас мало", - відзначає Хадфілд.

Запасів їжі і повітря на борту станції, як зазначив астронавт, вистачить практично на необмежений час, і життю екіпажу зараз або в майбутньому нічого не загрожуватиме. До того ж, човники Dragon і Cygnus будуть доставляти припаси на борт станції..

Для розслідування аварійного запуску Союзу Казахстан і Росія створять спільну урядову комісію.

[see_also]

119 секунд. Все, що потрібно знати про аварію російської ракети Союз

[/see_also]

Нагадаємо, що 11 жовтня на ракеті Союз після старту з космодрому Байконур аварійно відключилися двигуни другого ступеня. Аварія сталася на 119-й секунді при відділенні бічних блоків першого ступеня від центрального блоку другого ступеня.

Рятувальна капсула з членами екіпажу приземлилася в Казахстані. Їх стан оцінюється як задовільний.

[see_also]

Опубліковано відео з моментом аварії російської ракети Союз з екіпажем МКС

[/see_also]

Ракета-носій повинна була доставити космонавта Олексія Овчініна і астронавта Ніка Хейга на Міжнародну космічну станцію.

[Gallery]

Аварія російської ракети Союз: космонавти здійснили посадку в Казахстані

[/Gallery]

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X