Лазерна гвинтівка і цифровий револьвер. П'ять видів найтехнологічнішої зброї у світі

4 липня 2018, 21:03

Китай створив «лазерний АК-47», який стріляє невидимим летальним світловим променем. У зв'язку з цим НВ представляє п'ять видів найтехнологічнішого зброї.

Китайські інженери створили штурмову гвинтівку ZKZM-500, яка стріляє руйнівним лазерним променем.

Світловий постріл здатний вражати ціль з кілометра, запалювати об'єкти і спалювати шкіру людини. Винахід належить Сіаньскому інституту оптики Китайської академії наук і його вже прозвали лазерним АК-47.

Відео дня

Повідомляється, що постріл такої лазерної гвинтівки повністю безшумний і невидимий, водночас промінь настільки потужний, що зможе прошити бензобак або пошкодити сітківку ока. Вартість такої зброї становить приблизно $15000.

Варто врахувати, що, згідно з Протоколом Організації Об'єднаних Націй щодо засліплювальної лазерної зброї і Женевської конвенції, заборонено використовувати зброю спрямованої енергії (лазер), яка спричиняє необоротну сліпоту або завдає каліцтва людям.

Гуманніше застосування лазеру знайшли у військово-морських силах США. Їхню надточну лазерну зброю потужністю до 30 кВт можуть використовувати як для виведення з ладу систем управління ворожих машин, так і для завдавання їм фізичних ушкоджень.

У перспективі така система може бути дуже популярною для знищення безпілотних цілей, адже вартість одного світлового удару становить всього один долар.

Ще кілька років тому таку зброю можна було побачити тільки у фантастичних голлівудських бойовиках. Сьогодні ж деякі країни планують її масове використання і навіть проводять перші випробування.

У зв'язку з цим НВ зібрало п'ять прикладів найтехнологічнішої зброї в світі.

Цифровий револьвер

Одна з найпередовіших розробок, що об'єднує IT-технології та вогнепальну зброю, належить німецькій фірмі Armatrix.

Їхній пістолет неможливо буде використовувати проти самого власника.

Стрілець, який хоче скористатися зброєю, повинен надіти спеціальний годинник, щоб він постійно був за декілька сантиметрів від спускового гачка. Якщо система не виявить годинника, на рукояті загориться червоний попереджувальний сигнал і пістолет заблокується.

Armatrix пропонує свою технологію в парі як зі звичайними 9-міліметровими пістолетами, так і з крупнокаліберними револьверами.

Вартість одиниці – від €7000.

Комп'ютеризований гранатомет

Гранатометний комплекс XM-25 CDTE – спільна розробка американських і німецьких компаній.

Особливістю зброї є 25-міліметровий комп'ютеризований гранатомет і вбудований у снаряд обчислювальний блок. Технологія дає змогу підривати снаряд у безпосередній близькості від противника, заздалегідь програмуючи дистанцію і час детонації.

Вартість одного зразка сягає $35000. Military.com пише, що зброю застосовувала американська армія в Афганістані у 2010-му.

Осліплювальна гармата

PHASR – персональна гвинтівка зупиняльної і дратівної дії. Ще одна розробка міністерства оборони США, в якій використано лазер.

На відміну від китайського автомата, PHASR завдає фізичних каліцтв і розроблений для того, щоб тимчасово засліпити противника.

Використання такої зброї не заборонено ООН, оскільки воно не становить серйозної загрози зору людини.

PHASR також оснащений далекоміром, щоб можна було налаштувати силу лазерного променя і не нашкодити очам противника зблизька.

Гвинтівка з розумним прицілом

Техаська компанія Trackingpoint розробила складну оптичну систему, з якої вам неможливо буде промахнутися по мішені.

На кшталт управління комп'ютерною мишею спершу вам потрібно позначити вашу ціль спеціальним червоним тегом. Після цього, якщо зброя у бойовому режимі, вам варто звести діючий цифровий приціл з червоною крапкою і тієї ж миті відбудеться постріл.

Повідомляється, що гвинтівка здатна вражати цілі на відстані від 900 метрів, що є складним завданням навіть для професійних снайперів.

Цінник на таку гвинтівку стартує від $22000.

Автомат-амфібія

Автомат двосередовищний спеціальний, або АДС, був розроблений у Росії і призначений для ведення вогню під водою.

Зброя має режими стрільби вода/повітря і має максимальну дальність стрільби 18 метрів – на глибині 20 метрів, і 25 метрів – на глибині 5 метрів.

Для підводної стрільби можна використовувати як спеціальні, так і звичайні патрони калібру 5,45 мм.

Окрім малої прицільної дальності під водою, пристрій автомата знижує ефективність стрільби у повітрі і має невеликий ресурс.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X