Квантовий стрибок. Intel створила 17-кубітний надпровідний чіп

12 жовтня 2017, 09:34
Компанія Intel оголосила про поставку тестового 17-кубітного надпровідного чіпа для квантових обчислень

Нова мікросхема може відправляти і отримувати від 10 до 100 разів більше сигналів, ніж провідні чіпи, йдеться в повідомленні компанії Intel.

Як відзначають розробники, новий чіп відрізняється "унікальним дизайном" для поліпшення продуктивності під час виробництва. Структурні елементи квантового комп'ютера, кубіти, дуже крихкі і можуть працювати тільки при дуже низьких температурах, 20 міллікельвінів. Тому оболонка для них повинна бути особливою для запобігання втрати даних.

Відео дня

Відзначається, що в дизайні нового чіпа була реалізована архітектура, яка дозволяє підвищити надійність, теплову продуктивність і знизити радіочастотні перешкоди між кубітами, а також виробничі процеси, які дозволяють компонувати ланцюги для квантових інтегральних схем, які набагато більше, ніж звичайні кремнієві чіпи.

Intel передала новий чіп своїм партнерам з досліджень в Нідерландах QuTech, які спеціалізуються на квантових обчисленнях.

"Наші квантові дослідження просунулися до такого рівня, що наш партнер QuTech зможе моделювати робочі навантаження на основі квантового алгоритму, при цьому Intel постійно розробляє нові мікросхеми для тестування кубітів на наших передових виробничих об'єктах", - сказав доктор Майкл Мейберрі з Intel Labs.Відзначимо, що архітектура квантових комп'ютерів відрізняється від архітектури сучасних ПК. Класичні комп'ютери кодують інформацію за допомогою бітів, в той час як квантові використовують кубіти, які можуть бути нулем, одиницею, або будь-яким іншим значенням між ними. Ця властивість робить квантові комп'ютери більш придатними для роботи з геномом, моделювання складних молекул і так далі.

Раніше НВ повідомляло, що вчені з Китаю і Австрії зробили перший квантовий відеодзвінок. Дослідникам вдалося зробити перший безпечний квантовий відеодзвінок між Китайською академією наук і Австрійською академією наук.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X