Кузькіна мать повертається. Трамп хоче створити космічні війська

20 червня 2018, 07:05

Дональд Трамп доручив реорганізувати авіацію США та створити окремі збройні космічні сили.

З приходом до влади Дональда Трампа на початку 2017-го, його різкі заяви та рішення загострили міжнародне співробітництво у сфері екології, торгівлі та озброєння. Але, на відміну від протистоянь СРСР і США в другій половині 20-го століття, сьогодні холодна війна може бути набагато екзотичніше.

Відео дня

Так, пару днів тому, президент США доручив Пентагону реорганізувати збройні сили країни і створити «окрему, але рівну структуру» космічних військ.

Політик-мільярдер планує, що військово-повітряні сили повинні бути розгалужені на дві частини, і космічні війська повинні стати шостим військовим підрозділом армії США після сухопутних, морської піхоти, берегової охорони, морських і повітряних сил.

Як повідомляє Space.com, це рішення небезпідставне. Трамп уже говорив про свої грандіозні плани на попередніх зустрічах, і не зустрів негативного фідбеку. Пентагон порадив йому зробити офіційну заяву 18 червня на зустрічі Національного космічного ради.

Пропозиція Трампа має бути підтримано Конгресом. А оскільки це досить серйозне рішення, парламент США повинен переписати положення з конституції про значення і місії збройних сил Америки.

Військово-повітряні сили США були створені в 1947-му, і зараз ця структура контролює практично все фінансування військових космічних досліджень.

Деякі висловлюють своє невдоволення новим рішенням президента США. Так політик-демократ Білл Нельсон написав: «Президент доручив створити шостий підрозділ збройних сил, хоча генерали говорять, що не хочуть цього. Добре, що президент не може зробити це без Конгресу, оскільки зараз не час розривати повітряні сили навпіл. Занадто багато важливих місій на кону».

Попри це, адміністрація Трампа підтримує його наміри стати абсолютними лідерами в космосі. Зокрема, радник Дональда Трампа Рай Саа сказав, що рішення створити космічні сили стимулює американців до лідерства, переваги і свободу дій в космосі.

Сам же Трамп не соромиться говорити про світове лідерство в цій сфері, підтверджуючи, що його рішення «важливо для національного духу». Президент США заявляє про те, що вони бажають бути лідером, а не віддавати це лідерство Росії та Китаю.

Примітно, що ще один президент-республіканець Рональд Рейган робив схожі заяви. В середині 1983 року Рейган оголосив про Стратегічної оборонної ініціативи і плани розміщення в космосі американського озброєння.

У народі цей проект прозвали Зоряними війнами, через які погіршилися і без того натягнуті відносини між СРСР і США.

За кілька місяців після заяви Рейгана, неподалік острова Сахалін радянська авіація збила пасажирський південнокорейський Boeing 747 з 269 пасажирами на борту.

Випадок сколихнув громадськість, і до сих пір існують суперечки з приводу того, чи знало радянське командування, що збився з курсу літак був цивільним.

Після цього інциденту, Рейган пообіцяв зробити систему супутникової навігації GPS безкоштовної і доступною для цивільних цілей.

Деякі вважають, що політика Зоряних війн Рейгана призвела до остаточного програшу СРСР у холодній війні та подальшим рішенням останнього генсека Горбачова про роззброєння.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X