Купили флешку. Пентагон відмовляється від використання дискет для управління ядерними запусками

18 жовтня 2019, 15:01

Американські військові багато років використовували 8-дюймові дискети в застарілому комп’ютері 70-х років для координації ядерних запусків. Але від цієї практики вирішено відмовитися.

Стратегічне командування США оголосило, що воно замінило накопичувачі на «високонадійне твердотільне цифрове сховище». Про це повідомив ЗМІ один з представників командування, полковник Джейсон Россі.

Відео дня

Сховище використовується в стародавній системі, яка називається стратегічною автоматизованою системою командування і управління, або SACCS. Вона використовується ядерними силами США для відправки повідомлень про надзвичайні дії з командних центрів польовим силам, і його неможливо зламати саме тому, що він був створений задовго до появи Інтернету.

«Ви не можете зламати те, що не має IP-адреси. Це дуже унікальна система — вона стара і дуже гарна», — сказав Россі.

Міністерство оборони планувало замінити старий комп’ютер IBM Series / 1 SACCS і «оновити свої рішення для зберігання даних, процесори розширення портів, портативні термінали і настільні термінали до кінця 2017 фінансового року», йшлося в повідомленні 2016 року. Не було даних, чи завершено цей проект, але відомо, що швидкість і можливості підключення SACCS збільшилися.

Незважаючи на вік системи, військово-повітряні сили впевнені у своїй безпеці і досить добре справляються з її обслуговуванням. Навпаки, установка абсолютно нової системи не така проста, як здається.

«Ви повинні бути в змозі підтвердити, що противник не може взяти під контроль цю зброю, і що система зможе робити те, що повинно, коли ви її запустите», — говорив голова Науково-консультативної ради ВВС доктор Вернер Дам ще 2016 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X