Крок до гнучких смартфонів. У Китаї створили пластичний неорганічний напівпровідник

16 квітня 2018, 11:52

Китайські вчені відкрили новий неорганічний напівпровідниковий матеріал, який відрізняється хорошою пластичністю і гнучкістю при кімнатній температурі.

Він може бути використаний під час виробництва гнучкої електроніки, повідомляє агентство Сіньхуа.

Результати дослідження, проведеного фахівцями з Шанхайського науково-дослідного інституту силікату, були опубліковані в цьому місяці в науковому журналі Nature Materials.

Відео дня

Для металів пластичність є звичайною властивістю, але вона рідко зустрічається серед неорганічних напівпровідників, особливо при кімнатній температурі. Більшість напівпровідникових матеріалів є крихкими, вони не можуть гнутися, розтягуватися або стискатися.

Відкритий китайськими вченими напівпровідник a-Ag2S такий же пластичний, як і метал, він легко змінює форму, замість того щоб ламатися при деформації. Новий матеріал може знайти застосування у виробництві гнучкої електроніки, такої, як смартфони або пристрої що носяться.

Команда дослідників також створила з a-Ag2S тонку плівку і виявила, що вона має відмінну здатність до деформації і хорошими електричними властивостями.

Раніше НВ повідомляло, що Тайваньський науково-дослідний інститут промислових технологій (ITRI) продемонстрував прототип складного AMOLED-дисплея, який може використовуватися в майбутніх складних телефонах. У розкритому стані прототип нагадує звичайний 7-дюймовий планшет. Але при цьому одна з частин пристрою трохи більша за іншу. Це дозволить використовувати в майбутньому на таких екранах функцію Always-On Display.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X