Краще за педіатрів. У Китаї штучний інтелект навчили діагностувати хвороби дітей

19 лютого 2019, 07:59

Китайська програма штучного інтелекту, яка діагностує дитячі хвороби так само точно, як і лікар, може скоро з'явитися в клініках Китаю.

Програма здатна аналізувати навіть рукописні записи, повідомляє Medical Express .

Дослідники заявили, що програма штучного інтелекту об'єднує результати аналізів, медичні записи і навіть рукописні записи і діагностує деякі хвороби краще медиків. Система постійно повторювала або перевершувала результати педіатрів первинної медичної допомоги в таких хворобах, як грип, астма, пневмонія і менінгіт.

Відео дня

Технологія на основі штучного інтелекту вчиться і вдосконалюється так само, як і люди, але володіє практично необмеженими можливостями обробки і зберігання даних.

"Я вірю, що він зможе виконувати більшу частину роботи, яку виконує лікар", - сказав старший автор розробки Кан Чжан, дослідник з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

"Але програма ніколи не замінить лікаря. Це просто дозволить лікарям краще виконувати свою роботу за менший час і з меншими витратами", - додав він, порівнюючи використання програми з автономним автомобілем, який залишається під наглядом людини-водія.

Нова технологія, сказав Чжан, є першою, в якій штучний інтелект поглинає неструктуровані дані і "природне мовлення" для імітації процесу, за допомогою якого лікар з'ясовує, що не так з пацієнтом.

Щоб навчити систему, Чжан і група з 70 учених ввели понад 100 мільйонів точок даних з 1,3 мільйона відвідувань педіатричних пацієнтів у великому довідковому центрі в Гуанчжоу в Китаї. Програма діагностувала респіраторні інфекції та синусит з точністю 95%.

Ще більш дивно, сказав Кан Чжан, що це також сталося з менш поширеними захворюваннями: гостра астма (97%), бактеріальний менінгіт і вітряна віспа (93%) і мононуклеоз (90%).

Експерти, які не брали участі в дослідженні, сказали, що дослідження є ще одним доказом зростаючої ролі ШІ в медицині.

"Робота має потенціал для поліпшення охорони здоров'я, допомагаючи клініцисту в постановці швидких і точних діагнозів. Результати показують, що в середньому система працювала краще, ніж молодші лікарі. Але це не замінить клініцистів", - сказав Дук Фам, професор в Університеті Бірмінгема.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X