Розправив плечі. Вертоліт Ingenuity здійснив 19 політ на Марсі після сильної бурі

9 лютого 2022, 13:42

Апарат Ingenuity здійснив 100-секундний політ на Марсі 8 лютого, що стало 19-м польотом на Марсі загалом, але лише першим із 15 грудня.

Спочатку політ був запланований на 5 січня. Але в перший день Нового року біля кратера Єзеро піднялася сильна пилова буря, яка й затримала місію.

Команда NASA вирішила відкласти політ доти, доки пилова буря не пройде, що зробило Ingenuity першим апаратом, рейс якого було затримано через погані погодні умови на іншій планеті.

Відео дня

Ingenuity живиться від сонячної енергії, тому велика кількість пилу в повітрі може вплинути на його здатність перезаряджати батареї. Крім того, пил, що переноситься повітрям, поглинає сонячне випромінювання і нагріває навколишню атмосферу, трохи розріджуючи її.

За словами інженерів місії, затримка виявилася правильним рішенням. Пилова буря дійсно прокотилася кратером Єзеро, і її ефекти спостерігалися марсіанським розвідувальним орбітальним апаратом NASA, метеостанцією на борту Perseverance і датчиками Ingenuity.

"Найпомітнішим було різке падіння щільності повітря - відхилення приблизно на 7% нижче від того, що спостерігалося до бурі", - написали Джонатан Бапст і Майкл Мішна з групи погоди Ingenuity.

« Це зниженн призвело б до зниження щільності нижче нижнього порогу безпечного польоту і створило б надмірний ризик для космічного корабля», — зазначили інженери.

За словами членів місії, рейс у вівторок вивів Ingenuity з нерівної ділянки дна Єзеро, відомої як Південна Сейта. Ingenuity залишався у повітрі 99,98 секунди та подолав близько 62 м під час вильоту

Раніше НВ писав, що марсохід Curiosity виявив на планеті незвичайну суміш хімічних елементів, яка теоретично може вказувати на існування інопланетного життя.

Позаземне життя — це один із трьох різних сценаріїв, за якими, на думку вчених, міг утворитися вуглець, виявлений апаратом у відкладеннях у кратері Гейла, зібраних за дев'ять років із серпня 2012 року до липня 2021 року.

Деякі зразки були збагачені вуглецем-13, а деякі надзвичайно збіднені. Це вказує на нетрадиційні процеси, відмінні від тих, що були створені вуглецевим циклом у сучасну епоху Землі.

"Кількості вуглецю-12 і вуглецю-13 в нашій Сонячній системі - це кількості, які існували при формуванні Сонячної системи", - говорить геолог Крістофер Хаус з Університету штату Пенсільванія.

Показати ще новини
Радіо NV
X