Встигли за пару тижнів. У Нью-Йорку розробили недорогий апарат для ШВЛ
Чиновники США схвалили інноваційний проект недорогого апарату для ШВЛ Spiro Wave, який призначений для підтримки хворих COVID-19 в стані середньої тяжкості.
Команда Spiro Wave, в яку входять співзасновники стартапів Newlab, 10XBeta і Boyce Technologies, змогла перейти від проектування до виробництва свого апарату всього за кілька тижнів, йдеться в статті The New York Times.
Центром їх зусиль стала колишня парфумерна фабрика в Лонг-Айленд-Сіті, Квінс, де зараз розташований стартап Boyce Technologies. Виробничі, інженерні та медичні фахівці працювали пліч-о-пліч три тижні. Десятки версій машини були викинуті після серій оновлень і поліпшень. В останні дні інженери MIT їздили в Нью-Йорк, щоб допомогти з останніми змінами програмного забезпечення.
«На моделях багато чого не можна побачити. А якщо ви не можете робити щось в масштабі, це не має значення», — сказав Чарльз Бойс, засновник і виконавчий директор Boyce Technologies.
Результатом співпраці трьох компаній стали машини, відомі як «мостові» ШВЛ, або автоматичні реаніматологи, за ціною $ 3300. В основному вони призначені для того, щоб допомогти менш важко хворим пацієнтам дихати. Якщо стан пацієнтів погіршується, вони все одно повинні бути поміщені в стандартні апарати ШВЛ, які зазвичай коштують більше $ 30 000.
Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) схвалило новий пристрій Spiro Wave, яке буде використовуватися пацієнтами в лікарнях в рамках «дозволу на використання в екстрених випадках».
Спочатку проект був націлений тільки на Нью-Йорк в якості тимчасового вирішення проблеми нестачі апаратів ШВЛ в місті. Але терміновість відступила, оскільки кількість госпіталізацій знижується, а у відділеннях інтенсивної терапії, схоже, достатньо апаратів.
Виробництво тисяч машин означає вибудовування ланцюжка дефіцитних поставок. Однією з таких важливих частин був датчик тиску повітря, щоб гарантувати, що легені пацієнта не були надмірно роздуті, що може привести до пошкодження. Датчики вдалося знайти у виробника Honeywell, причому, як зазначається, через «мережу особистих контактів». Після серії дзвінків керівникам Honeywell в Америці і Азії була забезпечена поставка датчиків.
Нью-йоркська група направила запити по всій території Сполучених Штатів, а також компаніям і урядам по всьому світу. Вона планує безкоштовно віддавати ліцензію на виробництво свого апарату.
«По суті, це стартап, який домігся неймовірного прогресу за короткий час», — сказав Джеймс Патчетт, виконавчий директор корпорації економічного розвитку Нью-Йорка.
За словами мера Нью-Йорка Білла де Блазі, недорогий апарат вентиляції є «безцінним інструментом» і частиною запасу медичного обладнання та забезпечує міські потреби як «страховку від другої фази» пандемії.
«Спочатку ми повинні пройти через це. Але в майбутньому ми повинні постійно докладати зусиль щодо самозабезпечення в Нью-Йорку. Те, через що ми пройшли, має стати моментом, який ніколи більше не повториться», — сказав він.
Ще в середині березня генеральний директор Tesla Ілон Маск заявив, що компанія готова виробляти апарати штучної вентиляції легенів, якщо в лікарнях спостерігається їх дефіцит. За словами Маска, Tesla вже виробляє системи вентиляції для електрокарів і космічних апаратів, тому нова завдання не буде для них складним.
«Tesla виробляє машини зі складними системами клімат-контролю. SpaceX створює космічні апарати з системами підтримки життя. Апарати вентиляції легенів — це не складно, але їх не можна почати виробляти моментально», — підкреслив Маск.
На початку квітня повідомлялося, що Маск запропонував країнам, потерпілим від світової пандемії коронавируса, безкоштовні апарати ШВЛ. Пізніше в коментарях до посту в Twitter до Маску звернулася Уляна Супрун, яка три роки виконувала обов’язки міністра охорони здоров’я.
Вона повідомила, що Україні не вистачає апаратів ШВЛ — їх лише 3500 на країну з населенням 37 мільйонів. З таким же проханням звернувся до Маску і тенісист Сергій Стаховський.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.