Японці створили маску для обличчя, яка записує вашу мову. Маска підключається до смартфону через Bluetooth

9 липня 2020, 10:29

Японський стартап Donut Robotics представив нову технологію масок для обличчя, яка дозволяє транскрибувати слова людини у текст і перекладати їх на інші мови. Її вартість — $37.

Головним предметом гардероба у 2020-му стали маски для обличчя, і у різних країнах розробляють найбільш незвичайні їх варіанти.

Наприклад, японський стартап Donut Robotics днями представив свою модель C-Mask, яка може підключатися до смартфону через Bluetooth.

Відео дня

Як пояснюють розробники, таку маску можна носити поверх звичайних тканинних масок, і вона призначена для запису усної мови людини.

C-Mask зроблена з пластику, і датчики в ній дозволяють транскрибувати усну мову людини у текст на смартфоні або перекладати її з японської на 8 інших мов, - англійську, іспанську, французьку, китайську, корейську, в'єтнамську, індонезійську і тайську.

Для роботи маски треба підключити її до смартфону через спеціальний додаток. Переклад і транскрібація поки доступні тільки з японської, але у майбутньому Donut Robotics планує розширити можливості свого пристрою.

Перші 5000 примірників C-Mask повинні поставити в Японії вже у вересні поточного року. Вартість такої маски складе $ 37.

Керівники проекту планують з часом продавати свій пристрій в Китаї, США, Європі та інших регіонах, де побоюються другої хвилі пандемії коронавірусу.

Як уже писав НВ, нещодавно швейцарські вчені представили біорозкладаний матеріал для масок HelloMasks, який не тільки захищає від проникнення вірусів і дозволяє легко дихати, але при цьому є повністю прозорим, що робить обличчя людини відкритим навіть у масці.

В основі технології лежать ультратонкі нитки з полімерних волокон: електричний заряд дозволяє зшивати пасма цих волокон на відстані всього у 100 нанометрів одне від одного, що аналогічно пропускній здатності звичайних масок.

Розробка в першу чергу призначена для людей, які мають проблеми зі слухом, оскільки мова жестів припускає спілкування за допомогою міміки, чого не можна зробити у звичайних масках.

Творці HelloMasks заснували свій стартап, і зараз налагоджують промислове виробництво таких масок. Прозорі маски повинні з'явитися на ринку на початку 2021 року і вони спершу вони будуть доступні для медпрацівників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X