Концерн Alibaba запускає проект "розумного міста" у столиці Малайзії

29 січня 2018, 15:59

Китайська компанія Alibaba Group встановить систему City Brain на основі штучного інтелекту в столиці Малайзії Куала-Лумпурі.

Планується, що система City Brain запрацює вже до середини 2018 року, повідомляє TechCrunch.

Проект повинен допомогти владі країни поліпшити управління міськими районами. Угода між Alibaba Group і місцевою радою міста Куала-Лумпур була підписана 29 січня.

Відео дня

Компанія буде співпрацювати з державним агентством Malaysia Digital Economy Corporation і муніципальною радою Куала-Лумпура і обіцяє до травня 2018 року впровадити технології штучного інтелекту в 500 внутрішньоміських камер.

Як зазначили в Alibaba Cloud, інформація з дорожніх відеокамер допоможе оптимізувати роботу сигналів регулювання руху, виявляти дорожні пригоди та визначати найбільш швидкий маршрут для машин екстреної допомоги.

Аналогічна система контролю руху в китайському місті Ханчджоу привела до того, що порушення правил дорожнього руху стали фіксуватися з точністю 92%. Крім того, загальна швидкість на дорогах збільшилася на 15%.

Додамо, що в серпні минулого року Alibaba Cloud підписала угоду про впровадження системи City Brain в місті Макао. Це - колишня португальська колонія, яка офіційно входить до складу Китаю, але володіє значною автономією: власними законами, правовою, фінансовою, митною і еміграційною системами, а також правом участі в міжнародних організаціях. А ось за межами так званого Великого Китаю саме Куала-Лумпур стане першим містом, в якому впровадять систему City Brain.

У жовтні 2017 року НВ повідомляло, що дочірня компанія Alphabet, під назвою Sidewalk Labs, планує побудувати "розумний район" в прибережній частині Торонто. У компанії очікують, що новий район, який отримав назву Quayside, стане центром передових технологій, які допоможуть удосконалювати міське життя. Ця ініціатива вже зустріла невдоволення частини жителів найбільшого канадського міста.

Показати ще новини
Радіо НВ
X