Конкурент Маска. Китай планує запустити десятки супутників для космічного інтернету

7 березня 2018, 09:55

Китайська компанія CASIC працює над проектом Hongyun, за допомогою якого планує забезпечити доступом в інтернет користувачів по всьому світу.

Як запевняють інженери компанії, "мережа охопить усі куточки Землі, включно з Арктикою і Антарктикою", пише China Daily.

Чжан Чжун'ян, президент CASIC, сказав, що інженери збирають супутник і планують розмістити його на навколоземній орбіті до кінця цього року, щоб перевірити низькоорбітальні технології широкосмугового зв'язку, які будуть використовуватися в супутникової угруповання Hongyun.

Відео дня

Проект Hongyun, запущений CASIC у вересні 2016 року, має на меті побудувати космічну комунікаційну мережу з 156 малих супутників на орбіті близько 1000 кілометрів над Землею. Пропускна здатність кожного апарату становитиме близько 4 Гбіт/с.

Планується до 2020 року запустити чотири супутники, а до 2022 повністю завершити формування мережі. Супутники будуть працювати на висоті близько 1000 км (звичайна висота в 36 разів більша).

"Дослідники проектують супутник Hongyun і завершать його розробку в цьому році. Hongyun дозволить нашим користувачам користуватися широкосмуговим інтернет-сервісом незалежно від того, перебувають вони в пустелі, на морі чи на борту авіалайнера", - сказав Чжан Чжун'ян.

Нагадаємо, 22 лютого компанія SpaceX здійснила запуск ракети-носія Falcon 9 з супутниками для роздачі інтернету Microsat 2a і Microsat 2b зі стартового майданчика в Каліфорнії. Інтернет на основі подібних супутників, за задумом Маска, буде доступний по всій земній кулі.

Однак супутниковий інтернет від Маска з'явиться ще нескоро. Якщо SpaceX вдасться вийти на 40 успішних пусків на рік і компанія буде займатися тільки мережею Starlink (що неможливо в принципі), ми побачимо на орбіті робоче угруповання не раніше ніж через 4 роки. Таким чином повноцінної роботи системи варто очікувати до 2025 року.

Справа в тому, що SpaceX фізично не може запустити за один раз більше десяти таких апаратів: їхні габарити становлять 4 x 1,8 x 1,2 метра, отже вся група з 4425 супутників потребуватиме більш ніж 400 запусків.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X