Конфлікт інтересів. Ілон Маск покинув компанію з розробки штучного інтелекту

22 лютого 2018, 09:32

Ілон Маск покинув свій пост у раді директорів в заснованій ним два роки тому компанії OpenAI, яка займається штучним інтелектом.

На думку Маска, цей крок "усуне потенційний конфлікт в майбутньому", повідомляє CNET.

Конфлікт інтересів пов'язаний з тим, що інженери Tesla планують приділяти більше уваги штучному інтелекту при розробці електрокарів. Проте, в блозі компанії OpenAI повідомляється, що Маск продовжить "жертвувати кошти і консультувати організацію".

Відео дня

Раніше Маск сказав, що Tesla використовує "вузький ШІ", щоб допомогти програмному забезпеченню Autopilot компанії приймати рішення при обмеженому автономному водінні без допомоги людини.

Відзначається, що у OpenAI з'явилося кілька нових інвесторів, включаючи главу Valve Гейба Ньюелла і засновника Skype Яана Таллінна. Нове фінансування необхідно для "проривів в штучному інтелекті", підкреслили представники OpenAI.

Маск заснував компанію OpenAI з Семом Альтманом, президентом акселератора стартапів Y Combinator, в 2015 році, щоб стежити за розвитком штучного інтелекту. Ця сфера діяльності, за словами Маска, є перспективною, але спірною: Ілона турбує те, що автомобілі з ШІ можуть становити небезпеку для людини.

Раніше НВ повідомляло, що Ілон Маск описав штучний інтелект як "найбільший ризик для цивілізації". Більш того, Маск закликав уряд втрутитися і обмежити дослідження в галузі штучного інтелекту.

Показати ще новини
Радіо НВ
X