Ще трохи політає. У NASA розповіли, де затоплять МКС

4 лютого 2022, 14:01

У NASA заявили, що залишки Міжнародної космічної станції (МКС) планують затопити у віддаленій частині Тихого океану, відомої як Точка Немо.

Очікується, що це відбудеться на початку 2031 року після передачі естафети комерційним космічним станціям.

У оновленому звіті для Конгресу США космічне агентство докладно описало фінальну стадію космічної станції, яка постійно приймала міжнародні екіпажі з 2000 року, та натякнуло на те, що її астронавти робитимуть на низькій навколоземній орбіті після її руйнування.

Відео дня

"Приватний сектор технічно і фінансово здатний розробляти та експлуатувати комерційні низькоорбітальні напрямки за сприяння NASA", - заявив у прес-релізі Філ Макалістер, директор NASA з комерційного космосу.

«Ми з нетерпінням чекаємо на можливість поділитися викладеними уроками та досвідом роботи з приватним сектором, щоб допомогти їм розробити безпечні, надійні та рентабельні напрямки в космосі», - додав він.

Оновлений звіт з'явився за місяць після того, як NASA оголосило про рішення адміністрації Байдена продовжити термін служби станції з 2024 до 2030 року.

Тим часом, російські космічні чиновники продовжують оцінювати стан своєї частини станції, приділяючи особливу увагу витоку повітря в службовому модулі «Звєзда», побудованому в Росії.

NASA заявило, що члени партнерства космічних станцій із 15 країн працюватимуть разом, «щоб гарантувати відсутність загрози довгостроковій життєздатності МКС». Водночас у звіті зізнається, що станція не може існувати вічно.

У грудні NASA виділило загалом $415,6 млн трьом комерційним групам, Blue Origin, Nanoracks і Northrop Grumman, для початку роботи над концепціями комерційних космічних станцій, придатних для низької навколоземної орбіти. Ще одна компанія, Axiom Space, вже будує комерційний модуль для МКС, який має стати трампліном для нової космічної станції.

У 2025 році NASA планує обрати, принаймні, одну комерційну космічну станцію, яка буде сертифікована для розміщення своїх астронавтів для майбутніх місій.

Поточний сценарій NASA вимагає, щоб три космічні кораблі постачання «Прогрес» російської побудови запустили свої двигуни під час стикування зі станцією для багатомісячної операції виведення з орбіти. Інші космічні кораблі, можливо, у тому числі вантажний корабель Cygnus компанії Northrop Grumman також можуть зіграти свою роль.

Наземні диспетчери повинні керувати спуском станції, щоб остаточне вогняне занурення через атмосферу відбулося на початку 2031 року над «цвинтарем космічних кораблів», відомим як точка Немо.

Точка Немо — місце, розташоване між Новою Зеландією та узбережжям Чилі, за 2000 км від найближчого клаптика землі — буде цільовою точкою для уламків. Сотні космічних апаратів, що вийшли з ладу, включаючи російську космічну станцію «Мир», раніше також вирушили в цю ізольовану частину Тихого океану.

Раніше НВ писав, що перші туристи полетять кораблем Crew Dragon від SpaceX до Міжнародної космічної станції (МКС) у лютому 2022 року.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Запуск планується здійснити 28 лютого, повідомили у NASA.

Туристичний політ буде організовано компанією Axiom Space. До екіпажу увійдуть колишній астронавт NASA Майкл Лопес-Алегріа, американський підприємець Ларрі Коннор, канадський інвестор Марк Паті та ізраїльський бізнесмен Ейтан Стіббе.

Повідомляється, що вартість відвідування МКС на 8 днів оцінюється у 55 мільйонів доларів. Найближчими роками такі польоти планують проводити 2-3 рази на рік.

Показати ще новини
Радіо NV
X