Тюрма і штраф. Китайського вченого засудили на три роки за експерименти з геномом людини

2 січня 2020, 15:33
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Китайський суд засудив ученого, який створив перших в світі «відредагованих» дітей до трьох років тюремного ув’язнення і штрафу.

Вчений на ім'я Хе Цзянькуй, був звинувачений «в незаконній практиці медицини».

У справі про незаконне здійснення редагування генів людських ембріонів, в результаті чого на світ з’явилися три дитини з редагованою ДНК, проходять ще двоє вчених — Чжан Женьлі і Цинь Цзіньчжоу. Чжан Женьлі засуджений до двох років ув’язнення і штрафу в 1 мільйон юанів, а Цинь Цзіньчжоу — до 1 року і 6 місяців в’язниці і штрафу в 500 тисяч юанів.

Відео дня

Хе Цзянькуй, в той час доцент Південного університету науки і технології в Шеньчжені, заявив в листопаді 2018 року, що він використовував технологію редагування генів, відому як CRISPR-Cas9, щоб змінити гени дівчаток-близнюків, щоб захистити їх від зараження СНІДом.

Він і його співробітники підробляли матеріали експерименту і набирали чоловіків зі СНІДом, які були частиною пари, щоб виконати редагування генів. Зокрема, для того щоб знайти учасників для експерименту, Хе Цзянькуй підробив висновок етичної експертизи. За його словами, в результаті його експериментів дві жінки народили трьох дітей з відредагованими генами.

«Троє обвинувачених не мали належної сертифікації для практики медицини, і, прагнучи до слави і багатства, навмисне порушували національні норми в області наукових досліджень і медичного лікування», — підкреслили в суді.

Нагадаємо, на початку грудня 2019 го в журналі Массачусетського технологічного інституту MIT Technology Review з’явилися витяги нібито з оригінального дослідження Хе Цзянькуя, які їм передало анонімне джерело.

Проаналізувавши оригінальний документ «Народження близнюків після аналізу генома на стійкість до ВІЛ», експерти прийшли до висновку, що його автор порушив етичні та наукові норми в своєму експерименті.

Виявилося, що в тексті немає ніяких підтверджень успішності експерименту і того, що зміна гена призвело до стійкості до ВІЛ. Крім цього, на батьків, які брали участь в експерименті по редагуванню ДНК могли надавати фінансовий і психологічний тиск.

Згідно з матеріалом MIT Technology Review, у їх експертів — юриста, фахівця з редагування геномів, ембріолога і лікаря, який вивчає штучне запліднення — є як мінімум 13 основних претензій до дослідження Хе Цзянькуя.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X